Muzyka

Nowy singel The xx. Płyta po Nowym Roku

Zespół The xx potwierdził, że wydaje nowy album i zaprezentował pierwszy utwór. Numer zawiera sample piosenki "I Can't Go For That (No Can Do)" z repertuaru Hall and Oates.
Longplay "I See You" i ukaże się 13 stycznia nakładem Young Turks. Za produkcję odpowaidają Jamie Smith i Rodaidh McDonald. Materiał powstawał między marcem 2014 a sierpniem 2016 roku w Nowym Jorku, w Marfa w Teksasie, Rejkiawiku, Los Angeles i Londynie. Pierwszym nagraniem promującym dzieło jest "Hold On" z fragmentami "I Can't Go For That (No Can Do)" Hall and Oates z 1981 roku. Delikatnej, melancholijnej, ale nieco rozpędzającej i rozkręcającej się kompozycji można posłuchać pod tym adresem.

Oto tracklista:
"Dangerous"
"Say Something Loving"
"Lips"
"A Violent Noise"
"Performance"
"Replica"
"Brave For You"
"On Hold"
"I Dare You"
"Test Me"

Trio wcześniej zapowiedziało trasę koncertową i 30 listopada wystąpi w Poznaniu, w Hali Nr 2 MTP oraz 1 grudnia w warszawskim Nowym Teatrze.

The xx zadebiutowali w 2009 roku doskonale przyjętym, imiennym albumem. Zgarnęli czołowe miejsca na listach podsumowujących rok w muzyce i zostali laureatami Mercury Music Prize. Album przyniósł kilka ważnych piosenek: "Islands", "VCR" i "Crystalised", a odpowiedzialny z produkcję Jamie xx stał się rozchwytywanym współpracownikiem gwiazd muzyki. Drugi longplay, "Coexist", wydany w wrześniu 2012 przyniósł kolejne poruszające, melancholijne piosenki, intymne teksty i oszczędne produkcyjne smaczki, tworzące niezwykłą całość, gdzieś na styku nowoczesnej muzyki klubowej, R&B i alternatywy.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca