Muzyka

Destruction na czterech koncertach w Polsce

Niemieccy thrashowscy z Destruction zagrają w styczniu 2017 cztery koncerty w Polsce. Kapela wystąpi 21 stycznia w gdańskim B90, 22 stycznia w warszawskiej Progresji, 23 stycznia w poznańskim u Bazyla i 24 stycznia w katowickim MegaClubie.
Destruction to legenda gatunku, jedna z najbardziej zasłużonych załóg na świecie, współtwórcy niemieckiej szkoły thrash metalu, która z paroletnią przerwą funkcjonuje od 1982 roku aż do dziś. Trio, któremu przewodzi charyzmatyczny wokalista, basista, wesołek oraz miłośnik pięknych kobiet, "Schmier", od 2010 roku ma szczególne związki z Polską, bo za perkusją w Destruction siedzi od tego roku nasz rodak Wawrzyniec "Vaaver" Dramowicz.

Niełatwo streścić historię tak zasłużonej, do tego wciąż tworzącej, formacji w paru słowach. Na koncie kapeli z Badenii-Wirtembergii są tak pomnikowe albumy jak "Infernal Overkill" (1985) i "Eternal Devastation" (1986), EP-ki "Sentence Of Death" i "Mad Butcher", a także thrashowe evergreeny, jak "Curse The Gods", "Bestial Invasion", "Life Without Sense", "Black Mass", i wiele innych. Niemiecka maszyna pod nazwą Destruction działa sprawnie, regularnie i co kilka lat daje nam w prezencie porcję parunastu nowych utworów na płycie. Ostatni prezent od dwóch Niemców i Polaka nosi tytuł "Under Attack" i wręczony nam został w maju 2016 roku. Okazja do podziękowania za niego nadarzy się podczas minitrasy Destruction po Polsce wraz z Enforcer.

Powstała w 2004 roku szwedzka formacja Enforcer gościła w Polsce niejednokrotnie, zawsze pozostawiając po sobie wspaniałe wrażenie. Zalicza się ich do nurtu New Wave Of Traditional Heavy Metal (NWOTHM), obok między innymi Skull Fist, z którymi grali także w naszym kraju. Iron Maiden, Exciter, Pretty Maids, Anvil, Agent Steel, Running Wild, Manowar, Artillery - to idole Olofa Wikstranda (śpiew, gitara; grał kiedyś w Tribulation), Josepha Tolla (gitara), Tobiasa Lindqvista (gitara basowa) i Jonasa Wikstranda (perkusja; młodszy brat Olofa). W 2015 roku Enforcer wydał najnowszy studyjny album "From Beyond" i koncertówkę "Live By Fire".

Bilety: 80 zł - przedsprzedaż, 90 zł - w dniu koncertu.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca