Muzyka

Muzyka Sigur Rós w programie przyrodniczym "Planeta Ziemia II"

Zespół Sigur Rós przygotował nową wersję utworu "Hoppípolla" na potrzeby przyrodniczego dokumentu "Planeta Ziemia II", który realizuje BBC.
W serialu, którego współtwórcą jest David Attenborough, wykorzystano nowoczesne techniki filmowania, by zabrać widza w nieznane dotąd miejsca. Numer Sigur Rós wykorzystano już w trailerze pierwszego sezonu, a teraz także zmienioną wersję w zapowiedzi drugiej odsłony.

- Na Islandii jesteśmy szczęściarzami, mając niewyczerpane zasoby dzikich, nieujarzmionych miejsc - komentują muzycy. - Nawet jednak tutaj, w tych najdalszych zakątkach Europy, widać ślady ludzkiego przemysłu. (...) Sigur Rós z dumą łączą się z "Planetą Ziemią II" w ważnej misji, by pomóc nam zrozumieć i szanować to nieskocznie fascynujące, pełne niespodzianek i szalenie kruche miejsce, które mamy szczęście nazywać domem.

Kompozycji przygotowanej do serialu, oryginalnie pochodzącej z płyty "Takk..." z 2005 roku, można posłuchać tutaj.

W Polsce serial "Planeta Ziemia II" można oglądać na BBC Earth. Narratorką jest Krystyna Czubówna.

Sigur Rós powstali w 1994 roku w Rejkiaviku. Debiutancki album "Von" ukazał się na ich rodzimej Islandii w 1997 roku i sprzedał się w liczbie zaledwie trzystu egzemplarzy. Jednak już kolejny longplay, "Ágatis byrjun" z 1999, okazał się międzynarodowym sukcesem. Dorobek formacji zamyka album "Kveikur" z maja 2013 roku.


źródło: megafon.pl
przysłano: 24 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca