Muzyka

Jean-Michel Jarre oddycha nowym tlenem

2 grudnia ukaże się nowa płyta Jean-Michela Jarre'a, "Oxygene 3". - Niektóre fragmenty są zbudowane wokół jednego lub dwóch elementów, tak jak w pierwszej części - zachęca artysta. Do sieci trafiło nagranie promujące wydawnictwo.
40 lat po ogromnym sukcesie "Oxygene" oraz 20 lat od premiery kolejnej jego części "Oxygene 7-13" Jean-Michel Jarre dopełnił trylogię albumem "Oxygene 3" zawierającym siedem nowo skomponowanych i nagranych utworów. Zamiarem artysty nie było cofniecie się w czasie, ale zaktualizowanie swojego kultowego dzieła.

- Pierwszy "Oxygene" zrobiłem na ośmiościeżkowym magnetofonie z nielicznymi instrumentami - mówi Francuz. - Takie minimalistyczne podejście starałem się zachować również w "Oxygene 3." Niektóre fragmenty są zbudowane wokół jednego lub dwóch elementów, tak jak w pierwszej części.

Zestaw promuje "Oxygene 17", do którego zrealizowano innowacyjny teledysk. Wideo można obejrzeć tutaj.

Album "Oxygene 3" będzie dostępny na płycie CD, w trzypłytowym wydawnictwie "Oxygene Trilogy", płycie winylowej w kolekcjonerskim boksie zawierającym wszystkie trzy edycje "Oxygene" (na CD i płytach winylowych) oraz w serwisach cyfrowych.

Z ponad 80 milionami płyt sprzedanych na całym świecie Jean-Michel Jarre jest jednym z najpopularniejszych artystów wpływających i inspirujących współczesnych DJ'ów, a przede wszystkim pionierem muzyki elektronicznej, który od czterech dekad komponuje, nagrywa i produkuje muzykę.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca