Muzyka

Marek Biliński w Bedrock, wytwórni Johna Digweeda

Dziś, 2 grudnia 2016 roku, z okazji 18-lecia istnienia brytyjskiej wytwórni Bedrock należącej do cenionego angielskiego DJ i producenta, Johna Digweeda, odbędzie się premiera najnowszej kompilacji. Polskę w zestawie reprezentować będzie Marek Biliński.
W zestawie "Singnals", opatrzonym numerem 18, znajdzie się kompozycji Marka Bilińskiego z 1983 roku w znakomitym remiksie austriackiego producenta i DJ-a Philippa Strauba. Utworem, który został zremiksowany przez Philippa Strauba, jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów Marka Bilińskiego, "Po drugiej stronie świata". Nowa kompozycja otrzymała tytuł "e=mc2". Nagrania można posłuchać tutaj.

Philipp Straub poznał twórcę "Ucieczki z tropiku" podczas tegorocznej edycji Seazone Music & Conference w Sopocie. Austriak od razu zakochał się w kompozycjach Bilińskiego i postanowił stworzyć swoją wersję jednego z utworów polskiego artysty.

Marek Biliński to ceniony polski twórca muzyki elektronicznej. . Popularność zdobył bestsellerowym albumem "Ogród króla świtu" z przebojem "Ucieczka z tropiku".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca