Muzyka

Film o Nick Cave The Bad Seeds na DVD

Po kinowych pokazach, dokument "One More Time With Feeling" o ostatniej płycie zespołu Nick Cave & The Bad Seeds, zostanie wydany na DVD i Blu-rayu.
Dzieło, które wyreżyserował Andrew Dominik ("Chopper", "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", "Zabić, jak to łatwo powiedzieć"), na DVD i Blu-rayu ukaże się 3 marca. W sprzedaży pojawi się limitowana edycja 3D Blu-ray. Każdy z formatów będzie zawierał dwie płyty - film oraz dodatkowy materiał, który nie był wcześniej prezentowany. "One More Time With Feeling" to pierwszy czarno-biały, nieanimowany film, nagrany w 3D.

Wstępnie pomyślany jako zapis koncertu, "One More Time With Feeling" wyewoluował w coś o wiele głębszym znaczeniu. Reżyser zagłębił się w tragiczne tło procesu twórczego Nicka Cave'a, który materiał na album "Skeleton Tree" tworzył pogrążony w żałobie po tragicznej śmierci nastoletniego syna. Finalnie muzyczny dokument składa się z piosenek z nowego albumu wykonanych na żywo, wywiadów z członkami zespołu oraz poetyckich ujęć z narracją Cave'a.

Rezultat, zarejestrowany w czerni i bieli, to kruchy, surowy i prawdziwy zapis podróży artysty przez najtrudniejsze chwile w życiu. Trailer można obejrzeć tutaj.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany jest nie tylko z działalności z zespołem The Bad Seeds, ale także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party. W ostatnich latach z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową ("Droga", "Gangster", "Propozycja" na podstawie scenariusza Cave'a). 11 listopada ukaże się ich soundtrack do miniserii "Mars", która emitowana będzie na kanale National Geographic.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca