Muzyka

Billy Talent w Polsce. Część zysku z biletów trafi na cele charytatywne

Niebawem grupa Billy Talent ponownie odwiedzi nasz kraj. Na koncerty warto się wybrać nie tylko dla doznań muzycznych, ale i w szczytnym celu.
Kanadyjska rockowa formacja 12 grudnia zagra w poznańskim CK i dzień później w warszawskiej Progresji. Część wpływów z biletów zgodnie z życzeniem zespołu zostanie przekazana na akcję charytatywną +1.

Inicjatorami +1 są członkowie Arcade Fire, którzy chcieli wesprzeć mieszkańców Haiti. Pomyśleli więc o swych wiernych fanach i publiczności. W cenie biletów zawarli więc datek - z każdego sprzedanego biletu 1 dolar trafia do potrzebujących. Od tego czasu wielu artystów, w tym The National, St. Vincent, Macklemore & Ryan Lewis czy Chvrches, dołączyli do społeczności +1. Akcję wspierają również muzycy Billy Talent. Wybierając się więc na nadchodzące koncerty kapeli, przekazujecie część zysku bezpośrednio do organizacji charytatywnych.

Billy Talent powstał w 1993 roku w Streetsville, Ontario. Po zmianach nazwy zespołu, inspiracją do obecnej była postać Billy'ego Talenta, gitarzysty z filmu Bruce'a McDonalda "Hard Core Logo", tworzona przez zespół zaczęła coraz bardziej zmierzać w kierunku agresywnego punk-rocka. W 2003 roku zespół Billy Talent wydał album zatytułowany po prostu "Billy Talent I". Krążek zyskał status potrójnej platyny w Kanadzie, a zespół zgarnął wiele prestiżowych nagród muzycznych (m.in. dwie nagrody Juno). Druga płyta, wydana w 2006 roku, przyniosła jeszcze większy sukces. Pierwsze miejsca na listach przebojów i listach sprzedaży oraz niezwykłe koncerty na wszystkich kontynentach, uczyniły z zespołu światową gwiazdę punk-rocka. Billy Talent występował razem z takimi grupami jak Rise Against, Anti-Flag, Moneen czy My Chemical Romance. Podobny sukces powtórzyło trzecie wydawnictwo - "Billy Talent III". Album "Dead Silence" zaczął powstawać tuż po trasie promującej poprzednią płytę zespołu. Swoją premierę longplay miał we wrześniu 2012 roku. O jego sile świadczyć może chociażby singlowy kawałek "Viking Death March", z teledyskiem, który jest zapisem koncertowego szaleństwa na występach Billy Talent (do sprawdzenia tutaj).

Na grudniowych koncertach będzie można usłyszeć najnowszą płytę, "Afraid of the Heights", która ukaże się 29 lipca. Wydawnictwo promuje singel "Louder than the DJ".

Rozpiska czasowa Poznań:

19.00 - otwarcie drzwi
19.20 - The Dirty Nil
20.05 - Monster Truck
21.20 - Billy Talent

Rozpiska czasowa Warszawa:
19:00 - otwarcie drzwi
19:30 - The Dirty Nil
20:15 - Monster Truck
21:30 - Billy TalentDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca