Muzyka

AnVision gra z Tarją Turunen w Europie

Pochodzący z Tarnowa, prog-metalowy zespół AnVision będzie supportował Tarję Turunen na 8 koncertach jej europejskiej trasy.
Polski zespół zagra w Budapeszcie, Timisoarze, Bukareszcie, Atenach, Salonikach, Sofii, Izmirze i Istambule. Koncerty odbędą się w pierwszej połowie lutego 2017.

AnVision, to przedstawiciele polskiego prog - metalu. Grupa ma na swoim koncie wydane do tej pory dwa albumy długogrające - "AstralPhase" z 2012 roku oraz najnowszy "New World" z 2016, a także EP-kę "Eyes Wide Shut" z 2010 roku.

Zespół w swojej 10-letniej historii zagrał dziesiątki koncertów, głównie w Polsce, a zbliżająca się trasa będzie pierwszą okazją do zaprezentowania się na żywo szerszej publiczności z południowo-wschodniej części Europy.

Tarja Turunen nana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów (sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną). W 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem "Breath from Eternity", który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 tysięcy kopii. W sierpniu 2016 roku Finka wypuściła swe najnowsze dzieło, "The Shadow Self".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca