Muzyka

Sinfonietkowy Bal Maskowy - Dziecięcy Koncert Noworoczny Sinfonietty Cracovii!

 

Szalone kostiumy, kolorowe maski weneckie, deszcz confetti i serpentyn ‒ a do tego oprawa muzyczna na najwyższym poziomie: Sinfonietta Cracovia powraca z tradycyjnym Dziecięcym Koncertem Noworocznym organizowanym dla najmłodszych słuchaczy w ramach bijącego rekordy popularności cyklu Sinfonietka. 

 

W repertuarze wieczoru znajdą się utwory znane z najlepszych koncertów noworocznych dla dorosłych słuchaczy: nie zabraknie skocznych polek, eleganckich walców i ponadczasowych kompozycji twórców z dynastii Straussów. Sinfonietkowy Bal Maskowy to pełna rozmachu karnawałowa propozycja dla najmłodszych melomanów: obowiązkowe jest przybycie w przebraniu bądź masce… i w nastroju do szampańskiej zabawy ‒ tym razem oczywiście bez procentów! ‒ mówi Jurek Dybał, dyrektor Sinfonietty, pod którego batutą wystąpi Sinfonietta. Dziecięce koncerty noworoczne to tradycja, do której jesteśmy bardzo przywiązani ‒ to właśnie koncertem tego typu zainaugurowaliśmy dwa lata temu nagradzany cykl Sinfonietka, który szybko zaskarbił sobie ogromną sympatię dzieci i rodziców, z którymi dzielimy się naszą muzyczną pasją ‒ dodaje Dybał.

 

Zabawę tradycyjnie poprowadzi niezastąpiona Pani Sinfonietka (Danuta Augustyn), natomiast szef Sinfonietty Cracovii zobowiązał się zdradzić młodym słuchaczom tajniki słynnego Koncertu Norowocznego orkiestry Filharmoników Wiedeńskich, z którą współpracuje od przeszło dekady. Jak zwykle nie zabraknie również szeregu kreatywnych zabaw plastycznych oraz nagród ‒ tym razem dla zwycięzców konkursu na najlepszy kostium bądź maskę.

 

Sinfonietkowy Bal Maskowy to pozycja obowiązkowa w karnawałowym kalendarzu każdego młodego melomana ‒ wieczór pełen atrakcji, zabaw, tańców, ciekawostek i ‒ przede wszystkim ‒ doskonałej muzyki. Serdecznie zapraszamy!

 

7 I 2017 | godz. 17.00

Auditorium Maximum UJ

ul. Krupnicza 33, Kraków

 

WYKONAWCY:

Danuta Augustyn ‒ prowadzenie

Jurek Dybał ‒ dyrygent

Sinfonietta Cracovia

 

BILETY | 15 zł

rezerwacja@sinfoniettacracovia.com

 

www.sinfonietta.pl

www.facebook.com/SinfoniettaCracovia

www.twitter.com/sinfocracovia


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca