Muzyka

Reedycja dzieła Elliotta Smitha i niepublikowany utwór

Jedno z najważniejszych indiefolkowych dzieł lat 90., "Either/Or" Elliotta Smitha, kończy w tym roku 20 lat. Z tej okazji ukaże się reedycja, a już teraz można poznać nowe nagranie.
Do sieci trafił niepublikowany dotąd numer zatytułowany "I Figured You Out". Można go posłuchać tutaj. Smith zarejestrował demo numeru w 1995 z myślą o Mary Lou Lord, która ostatecznie nagrała swoją wersję i zamieściła na EP-ce "Martian Saints" (1997).

Zremasterowane, dwupłytowe wydawnictwo "Either/Or" zawierać będzie niepublikowane utwory, rarytasy i alternatywne wersje piosenek, w tym "Bottle Up And Explode", "Don"t Think I"m Ever Gonna Figure It Out" i"New Monkey" oraz koncertowe nagrania jak "My New Freedom", "Pictures Of Me", "Angeles", "Some Song" i "Rose Parade".

Elliott Smith nagrał pięć płyt, za najlepsze powszechnie uznaje się "Either/Or" i "XO". Napisana przez niego piosenka "Miss Misery" do filmu "Buntownik z wyboru" była nominowana do Oscara w 1997 roku. Gus Van Sant wykorzystał w swym dziele także inne jego kompozycje. Utwory Elliotta znalazły się ponadto w obrazach "Genialny klan" Wesa Andersona i "Konspiracja.com" Petera Howitta.

Muzyk zmarł w październiku 2003 roku.

Pośmiertnie, w 2004 roku, wydano zestaw "From a Basement on the Hill".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca