Muzyka

Styczeń w "Żaczku"!

14.01 LATIN NIGHT CARNIVAL

20.01 BAL ZIMOWY

21.01 NIEPOKORNI – Milky Wishlake Oly. SALK

27.01.2017 ROCKOTEKA vol.2

28.01.2017 PRZEGLĄD KONKURSOWY SHANTIES

 

Dodatkowo w każdy wtorek PUBQUIZ oraz cykliczne Warsztaty Taneczne

 

 

14.01.2017 LATIN NIGHT CARNIVAL

 

Kolejna edycja latynoskich, kubańskich oraz afrykańskich, gorących rytmów na parkiecie Żaczka, czyli świętujemy karnawał w bardzo imprezowym, tanecznym stylu! 

DWA PARKIETY!!!

Na górnej sali odpowiednią muzyczną, latynoską temperaturę zadba DJ prosto z Kuby - Henry Peña Palacio. W repertuarze salsa, bachata, reggaeton, cha cha cha, samba, natiomiast na dolnej sali będą rozbrzmiewać sensualne angolskie rytmy - o najlepszą dawkę kizomby, semby i taraxinhi zadba Fabio Bravo.

Przed imprezą na rozgrzewkę zapraszamy na otwarte warsztaty SALSY i KIZOMBY ;)

godz. 19:30 SALSA (open level)
godz. 20:30 KIZOMBA (open level)
godz. 21:30 start imprezy!


Na barze jak zwykle najniższe ceny!
Cuba Libre 8zł
Mojito 10zł
Piwo lane 0.5l 6zł
Wyborowa (50ml) 5zł

Wstęp na imprezę oraz na warsztaty taneczne jest WOLNY! 
Zapraszamy!

Wydarzenie na facebooku

 

20.01.2017 BAL ZIMOWY

 

Wielkimi krokami nadciąga najgorętsza impreza tego sezonu.

Wciel się na jeden szalony wieczór w kogoś zupełnie innego. Daj się ponieść szaleństwu piątkowej nocy i wskocz w balową kreację w zimowych kolorach (dopuszczalne są: srebro, biel, błękit, granat). Dopełnieniem wyjątkowego stroju będzie obowiązkowo - KARNAWAŁOWA MASKA!

Najlepsza muzyka serwowana przez DJ Berta (lata 70', 80', 90' + klubowa), poczęstunek dla pierwszych gości (aby nabrali apetytu na więcej), klimatyczne dekoracje, atrakcyjne zimowe promocje oraz przede wszystkim... niepowtarzalny klimat eleganckiego balu...

Zapraszamy na BAL ZIMOWY, już 20 stycznia, w Klubie Studenckim Żaczek!


TERMIN: 20.01.2017 (piątek)
MIEJSCE: Klub Studencki Żacz
ek (Aleja 3 Maja 5, Kraków)
START: 21:00
MUZYKA: DJ BERT (lata 70', 80', 90' + Klubowa)
WSTĘP: WOLNY! (za okazaniem legitymacji studenckiej lub dowodu osobistego)


Obowiązuje strój elegancki, mile widziana zimowa kolorystyka: srebro, biel, błękit, granat. Motywem obowiązkowym dla imprezy są również MASKI - zachęcamy do przebrania się zgodnie z tą konwencją. 

Kto był na poprzednich edycjach, ten wie doskonale, że nie może go ominąć najlepsza impreza tegorocznego Karnawału!

Wydarzenie na facebooku

 

21.01.2017 NIEPOKORNI – Milky Wishlake Oly. SALK

Milky Wishlake, Oly. i SALK na wspólnym koncercie w Krakowie!

sobota, 21.01. 2017

Start 19:30
Kraków - Żaczek (al. 3 Maja 5)

 

Bilety:
20 zł - w przedsprzedaży, 30 zł - w dniu koncertu 
dostępne w Klubie Żaczek oraz na EKOBILET
https://ekobilet.pl/klub-zaczek/milky-wishlake--oly--i-salk-1481901498/186421-bilety-na-koncert
Od 1 stycznia cena biletu w przedsprzedaży na Ekobilecie będzie wynosiła 21zł.

Oly.
To młoda artystka o niezwykle charakterystycznym głosie, występująca z wyjątkowym instrumentarium – ukulele, kalimbą, gitarą elektryczną i elektroniką. Debiutowała gościnnym udziałem w piosence Fismolla – „The Healing”. Oprócz koncertów klubowych występowała już m.in. na Open’er Festival, Spring Break, Halfway Festival, Soundrive, Liveurope Showcase, Nextpop Festival oraz Targach Muzycznych Co Jest Grane. Otwierała występy How To Dress Well i Lou Doillon. Zagrała wspólną trasę z Low Roar, który następnie wystąpił gościnnie na jej debiutanckiej płycie pt. „Home”. Oprócz islandzkiej gwiazdy na pierwszej, znakomicie przyjętej płycie Oly., wystąpili m. in. Fismoll, Kari, Baasch, Milky Wishlake, a także muzycy koncertujący z artystami takimi, jak Fismoll (Kacper Budziszewski), Brodka (Maciek Gołyźniak), czy Mela Koteluk (Krzysztof Łochowicz).
 

Na „Home” znalazło się 13 kompozycji. Piosenki znane z akustycznych wersji, zabrzmiały różnorodnymi aranżacjami, opartymi o motoryczną sekcję rytmiczną, w tym wyjątkową perkusję z litego drewna, zabytkowe gitary, małe pianino, starą wiolonczelę, głosy, dźwięki otoczenia, a miejscami również elektronikę. Oly. rozpoczęła już pracę nad swoją drugą płytą. Część nowego materiału można już usłyszeć podczas koncertów. 
www.facebook.com/olyofficial

Milky Wishlake
To młody producent, wokalista, kompozytor i pianista. W 2014 roku za sprawą samodzielnie wyprodukowanej EP „Five Contemporary Songs’’ został zauważony przez środowisko muzyczne i okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących debiutantów. Pierwszy długogrający album Milky’ego „Wait For Us” ukazał się w lutym nakładem Nextpop (wytwórni stojącej za sukcesami takich artystów jak: Bokka, Fismoll, Kari i Baasch). Album „Wait For Us” to mieszanka popu, elektroniki, neo-soulu i muzyki klubowej, w której przewija się styl lat 80-tych i 90-tych. Gościnnie pojawili się tam Oly. i Dawid Podsiadło.
 

Artysta ukończył konserwatorium w Rotterdamie w klasie fortepianu jazzowego, co zaowocowało powstaniem formacji Quantum Trio i albumem „Gravity”. Jest laureatem m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo) I miejsca w konkursie IMS Warsaw Fashion Street oraz wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014. Wśród inspiracji Milky wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak: Queen, Kendrick Lamar, Björk i Talk Talk. Wystąpił m.in. na Spring Break Festival, Liveurope Showcase w warszawskiej Stodole oraz dwukrotnie na Open’er Festival.
www.facebook.com/milkywishlake

SALK
Zespół powstał jesienią 2015 roku, w pokoju (dosłownie). Pełna nazwa: Selkie & The Lighthouse Keepers, stworzona została w tym samym pomieszczeniu, w którym powstały pierwsze szkice utworów. Muzyki, jaką tworzy zespół, nie da się zaszufladkować w żadnej z szuflad; to mieszanka elektroniki, alternatywnego rocka, dream popu i ambientu.
 

W marcu 2016 roku odbyła się premiera pierwszego singla SALK „Matronika”. Głos wokalistki, Marceli Rybskiej, nagrano w kredensie stojącym także w owym pokoju. W utworze znaleźć możecie ponadto ukulele, pianino i gitarę – na których gra Marcela.
 

Drugi pokój zamieszkuje Michał ,,Mamut” Sarapata, basista i producent, a pokój dzieli z dwoma basami, raczej grzecznymi. Wieczory spędza z kubkiem kawy, w towarzystwie uspokajających szmerów macbooka, zawsze w gustownych skarpetkach.
 

Mateusz ,,Majster” Sarapata to właściciel trzeciego pokoju, gdzie perkusjonalia i elektronika próbują po ludzku się dogadać. Uwaga: w szafie trzyma upchnięte dźwięki lasu, kosmiczne mewy i dzwoneczki na szczególne okazje.
 

Ostatni pokój wypełnia dźwięk maszyny do pisania, a na jednym z klawiszy siedzi Kamil Kwidziński, nieustannie szukający słowa, by opisać tę latarnię morską, którą widzi przez otwarte okno.
www.facebook.com/salkPL

Wszyscy artyści należą do wytwórni Nextpop.

Ania Odrzygóźdź (wystawa – fotografia)
Studentka zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim uparcie twierdzi, że aparaty jej nie lubią, dlatego wszystkie zdjęcia wykonuje smartfonem. Ma słabość do nieostrych kadrów i chłodnych barw. Inspirują ją ludzie, natura i przestrzeń miejska. Od trzech lat prowadzi blog poświęcony fotografii mobilnej.
www.sayhitoania.blogspot.com

Niepokorni
To cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Impreza przez 9 lat doczekała się ponad 60 edycji! Stawiamy na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii.

 

Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom – krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, którym towarzyszą wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Rebeka, Lech Janerka, Please The Trees (Czechy), Pustki, Dick4Dick, Myrra Ros (Islandia), Żywiołak, Brodka, Fisz Emade Tworzywo, Chłopcy Kontra Basia, Czesław Śpiewa i CeZik. Producentem imprezy są Ania Pogoda-Tynor oraz Edyta Pogwizd reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

Wydarzenie na facebooku

 

27.01.2017 ROCKOTEKA vol.2

Kiedy: 27.01.2017
Gdzie: Klub Studencki Żaczek
Godzina: 21:00
Dj Vort


Druga już impreza rockowo-metalowa w Klubie Studenckim Żaczek z najlepszym ekspertem w tej dziedzinie Djem VORTEM!
Ta kultowa impreza odbędzie się 27 stycznia czyli w piątek, zatem już teraz rezerwujcie sobie termin! 

Zapraszamy całą mroczną i jasną Brać na pogo oraz pląsy!

Jak zwykle mile widziane requesty, kawałki i co tam jeszcze chcecie – wrzucajcie na wydarzenie!

Do zobaczenia 3:)

Wydarzenie na facebooku

 

28.01.2017 PRZEGLĄD KONKURSOWY SHANTIES

Artystyczne zmagania zespołów nominowanych do konkursu przez festiwale z nurtu piosenki żeglarskiej, a także także tych zgłaszających się indywidualnie. Jedni i drudzy staną w szranki i będą poddawać się surowej ocenie jurorów.
 

Po co? By zawalczyć o nagrodę, którą jest zaproszenie do udziału w Festiwalu Shanties 2017.
Kolejna edycja Przeglądu to szansa dla młodych zespołów, by zaprezentować umiejętności muzyczne przed większą widownią. Zespoły w 20 minutowym recitalu przedstawią swój autorski program oceniany przez profesjonalne jury.

Swą pierwszą edycję miał 13 grudnia 2003 roku w CK Rotunda.
Na potrzeby promocji młodych, utalentowanych artystów stworzono cykliczną imprezę, której zadaniem jest wyłanianie na drodze konkursu zespołów do udziału w Festiwalu Shanties.

Dla publiczności wstęp wolny, a później od ok. godz. 21.00, zapraszamy na "Gorączkę Szantowej Nocy" do Tawerny 
Stary Port, Kraków (ul. Straszewskiego 27). Spotkanie z wykonawcami konkursowymi, a w trakcie nastąpi ogłoszenie werdyktu Jury. 
www.staryport.com.pl

Wydarzenie na facebooku


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca