Muzyka

Zeszłoroczni debiutanci!!!

Stawianie pierwszych kroków w świecie muzyki jest bardzo trudne. Wiedzą o tym ci, którzy rozpoczynają swoją przygodę z muzyką. Rok 2016 obfitował w wiele udanych debiutów. Poniżej przedstawiamy te, które zwróciły naszą szczególną uwagę.

 

Ralph Kaminski

Ralph Kamiński to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Jego twórczość nawiązuje stylistyką do artystycznego popu oraz muzyki filmowej. Instrumenty klasyczne, takie jak skrzypce czy fortepian to nieodłączne elementy tworzonych przez niego kompozycji. Debiutancki album Ralpha Kaminskiego -„Morze” ukazał się w listopadzie.

 

 

Not Pretty Enough

Na pytanie kim są odpowiadają w sposób zawiły i enigmatyczny: “We are young, we love music and we are not pretty enough”. Utwór “The Shelter” to druga propozycja zespołu, który za sprawą wyjątkowego brzmienia wprowadził nas do swego świata.

 

 

Kroki

Kroki to nowy zespół muzyczny tworzony przez basistę Pawła Stachowiaka, producenta Szatta i wokalistę Jaqa Mernera. Inspiracje sięgają jazzu, soulu, Indie rocka, a wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką. Wspólną działalność zapoczątkowała współpraca chłopaków przy albumie "Bloom" Szatta.

 

 

OIA

OIA to wokalistka, autorka tekstów i muzyki do wszystkich utworów na płycie. Urodziła się w Krakowie w 1987 r., gdzie mieszkała przez większość życia. Trzy lata temu wyjechała do Londynu, gdzie mieszka na stałe. Wokalistka wydała w grudniu płytę „Wyspa”, która zbiera pozytywne recenzje. Płyta powstała od sierpnia 2015 r. do września 2016 r. w Londynie i w Krakowie, teksty częściowo zostały napisane podczas podróży po Azji.

 

 

Hengelo

Alternatywne, rockowe brzmienie połączone z intrygującym i magnetycznym wokalem. Zespół tworzą: Mateusz Konieczny (wokal), Robert Zając (bas), Paweł Palej (gitara), Łukasz Kozera (klawisze), Jacek Brzezina (perkusja). Trochę z innego świata. Muzyczni pasjonaci. Hengelo. Grupa powstała pod koniec 2015 roku. Jej członkowie pochodzą ze Śląska.

 

 

Noah Cyrus

Młodsza siostra Miley Cyrus zadebiutowała z singlem "Make Me (Cry)". W sieci pojawił się kolejny utwór w wersji akustycznej “Almost Famous”.

 

 

Aurora

Aurora to wokalistka obdarzona intrygującym i ciepłym głosem. Jej debiutancki album okazał się wielkim sukcesem. "All My Demons Greeting Me as a Friend" to 12 piosenek w klimacie, jak sama określa autorka, dark popu. Aurora pisze od szóstego roku życia, a wśród fascynacji wymienia przede wszystkim Leonarda Cohena.

 

 

Mike Skowron

Mike Skowron to czwórka muzyków - jedna kobieta I trzech mężczyzn. Jako inspiracje wymieniają takich twórców, jak m.in. Asgeir, Feist, Cat Power, Ben Howard, Sufjan Stevens I St. Vincent. "Ale to wszystko tylko dalekie echa" – podkreślają. Debiutancki album “Skrawki” udowadnia, iż w muzyce nie dokonano jeszcze wszystkiego. Elektroniczna materia dźwiękowa zostaje wsparta analogowymi syntezatorami, szczyptą pikanterii i charyzmatycznym wokalem.

 

 

Seals

Zespół SEALS zaprezentował w sieci swoją debiutancką Epkę „The Hand On His Face„. Muzycy 14 listopada w samo południe opublikowali 7 teledysków. Każdy z obrazów to osobna i osobista historia będąca świetnym łącznikiem między tekstami, muzyką i przekazem. Utwór "Antymegalomania" został wybrany przez Katarzynę Nosowską w konkursie Skoda Auto Muzyka.

 

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca