Muzyka

Pierwszy koncert Nicka Cave a po śmierci syna

Nick Cave & the Bad Seeds rozpoczęli trasę promującą album "Skeleton Tree". Wokalista po raz pierwszy także udzielił wywiadu, w którym opowiedział o śmierci syna.
Występ otwierający tournée odbył się 13 stycznia w Hobart, w Australii. Pod tym adresem można znaleźć klipy dokumentujące wykonanie numerów "I Need You", "Girl in Amber", 'Magneto" czy nagrania tytułowego.

Nick Cave po raz pierwszy rozmawiał o śmierci swego nastoletniego syna Arthura, który spadł z klifu nieopodal Brighton i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Doświadczenie nazwał szalonym, przerażającym oraz trudnym. Opowiedział też o dokumencie "One More Time With Feeling", który towarzyszył płycie i który bardzo pomógł jemu i jego rozinie.

- Widziałem komentarze dotyczące filmu w mediach społecznościowych - opowiada artysta. - Dowiedziałem się, że otworzył on ludzi na coś głębszego. Zrozumiałem, jak wielu ludzi na całym świecie także straciło swych bliskich, jak wielu ludzi jest pogrążonych w żałobie. To były potężne emocje. Coś we mnie i w Susie (żonie muzyka - przyp. red) poruszyło. Dzięki temu przestaliśmy przez cały czas czuć się tak bezsilnie. Poczuliśmy, że zrobiliśmy coś dobrego dla Arthura, dla nas.

Zarejestrowany w czerni i bieli "One More Time With Feeling" to kruchy, surowy i prawdziwy zapis podróży artysty przez najtrudniejsze chwile w życiu. Trailer można obejrzeć tutaj. Dzieło, które wyreżyserował Andrew Dominik ("Chopper", "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", "Zabić, jak to łatwo powiedzieć"), na DVD i Blu-rayu ukaże się 3 marca.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany jest nie tylko z działalności z zespołem The Bad Seeds, ale także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party. W ostatnich latach z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową ("Droga", "Gangster", "Propozycja" na podstawie scenariusza Cave'a). W listopadzie 2016 ukazał się ich soundtrack do miniserii "Mars", która emitowana będzie na kanale National Geographic. Longplay "Skeleton Tree" miał premierę we wrześniu 2016 roku.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca