Muzyka

Anohni i CocoRosie razem kontra Donald Trump

Nie cichną głosy krytykujące prezydenta elekta Donalda Trumpa. Nową piosenkę wymierzoną przeciwko nowemu mieszkańcowi Białego Domu nagrali razem Anohni i CocoRosie.
Utwór otrzymał tytuł "Smoke 'em Out". Nagranie - jak tłumaczą muzycy - ma na celu zainspirować wszystkich rozczarowanych obywateli USA. Można go posłuchać pod tym adresem.

Piosence towarzyszy ognisty komunikat, w którym artyści mówią m.in, że przyszłość należy do kobiet. Całe oświadczenie można znaleźć na Facebooku.

Jednocześnie siostry Bianca i Sierra Casady tworzące CocoRosie zapowiedziały, że zaczynają prace nad nowym albumem.

Równie utalentowane, co ekscentryczne Amerykanki to ulubienice nadwrażliwców, wyrafinowanych estetów i artystycznej bohemy po obu stronach Atlantyku. Do fanów CocoRosie zaliczają się m.in. Anthony Hegarty (Anohni), Devendra Banhart czy Jim Jarmusch. W dorobku mają 6 płyt, z których ostatnia to "Heartache City" z września 2015 roku.

Anohni to transgenderowa, alternatywna artystka wcześniej znana jako Anthony Hegarty. Jej najnowszy album "Hopelessness", miał premierę w maju 2016 roku. Dzieło zostało nominowane do Mercury Music Prize. Wcześniej, za numer "Manta Ray" do dokumentu "Ginący świat", Anohni otrzymała nominację do Oscara.źródło: megafon.pl
przysłano: 17 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca