Muzyka

Twórca muzyki do "Wikingów" w innym miejscu Krakowie

Einar Selvik, lider zespołu Wardruna i współtwórca muzyki do serialu "Wikingowie" 5 marca wystąpi na solowym akustycznym koncercie w Krakowie. W związku z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniem, zmieniona zostaje lokalizacja imprezy. Muzyk zagra też 4 marca w Poznaniu, w Blue Note.
Koncert zostaje przeniesiony z krakowskiego klubu Kwadrat do Teatru Łaźnia Nowa (os. Szkolne 25). Bilety nadal dostępne są w sprzedaży.

Początek kariery muzycznej Einara związany jest z black metalem. Był on perkusistą Gorgoroth, w 2004 roku odszedł jednak z zespołu, poświęcając się całkowicie założonemu przez siebie projektowi Wardruna.

Inspirowane nordyckimi runami kompozycje Wardruny łączą w sobie w niezwykły sposób folk i ambient. Zespół wydał jak dotąd trylogię muzyczną Runaljod, którą zamyka płyta "Ragnarok" (ukazała się ona w październiku 2016 roku nakładem ByNorse). Muzyka Wardruny zdobyła międzynarodową popularność, gdy została wykorzystana w serialu "Wikingowie" - a sam Einar jednym z twórców soundtracku , zagrał też w serialu niewielką rolę.

W 2016 roku Einar został poproszony o skomponowanie muzyki na obchody 200-lecia konstytucji norweskiej - tak powstał jego kolejny projekt muzyczny, Skuggsja, którą założył wspólnie z Ivarem Bjornsonem, liderem zespołu Enslaved.

Jako gość specjalny na obydwu nadchodzących koncertach Einara wystąpi węgierska formacja pagan, The Moon & the Nightspirit. Zespół został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności cechą charakterystyczną The Moon & the Nightspirit, poza melodiami inspirowaną kulturą średniowieczną i pogańską, był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie ich przekazu muzycznego. The Moon & the Nightspirit promować będą nowe wydawnictwo, które na początku 2017 roku ukaże się nakładem Prophecy Recordings.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca