Muzyka

Nowy singel Mastodon

Metalowcy z pochodzącego z Atlanty zespołu Mastodon zaprezentowali kolejny utwór ze swojego szóstego albumu "Emperor Of Sand".
Po "Sultan's Curse" (tutaj) można zapoznać się z energetycznym, organicznie brzmiącym utworem "Show Yourself", w którym tradycyjnie panowie dzielą się między sobą wokalami, choć najczęściej słychać śpiewającego perkusistę Branna Dailora. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Premierę longplaya "Emperor Of Sand" wyznaczono na 31 marca 2017 roku.

Pod względem treści, muzycy wracają do opowiadania jednej historii. W skrócie dotyczy ona osobnika skazanego na śmierć na złowrogiej pustyni. Ważną częścią opowieści jest koncepcja upływającego czasu.

- Cesarz Piasku to odpowiednik Ponurego Żniwiarza - wyjaśnia bębniarz. - Piasek reprezentuje czas. Jeżeli ktoś, kogo znasz, otrzymał diagnozę, wskazującą na rychłą śmierć, pierwsza rzecz, nad którą się zastanawia, jest czas pozostały do życia. Zawsze pojawia się wtedy pytanie: "Jak długo jeszcze.".

- Na płycie są refleksje na temat nieśmiertelności - dodaje Troy Sanders. - W tym sensie "Emperor Of Sand" łączy się z całą naszą dyskografią. Jej zbudowanie zajęło nam 17 lat, lecz są tu również nasze reakcje na to, co zdarzyło się w ostatnich dwóch latach. Inspirują nas rzeczy bardzo prawdziwe, które przydarzyły się nam samym.

Muzyków podczas sesji wsparł sprawdzony już producent, Brendan O'Brien (longplay "Crack The Skye" z 2009), który nagrywał wcześniej z AC/DC, Rage Against the Machine czy Pearl Jam. Sesja odbywała się w okolicach rodzinnego miasta metalowców, Atlanty. Mastodon następnie przenieśli się do Henson Studios w Los Angeles.

Oto tracklista:
"Sultan's Curse"
"Show Yourself"
"Precious Stones"
"Steambreather"
"Roots Remain"
"Word To The Wise"
"Ancient Kingdom"
"Clandestiny"
"Andromeda"
"Scorpion Breath"
"Jaguar God"

Mastodon to amerykańska metalowa formacja, która działa od 2000 roku. Wśród sympatyków bandu znajdują się Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. W 2011 roku osiągnęli 10. pozycję na liście Billboard Top 200, a singel "Curl of the Burl" zaliczył dwukrotną nominację do Grammy Award. Kapela dotąd ma na koncie sześć albumów, z których ostatni to "Once More 'Round the Sun" z czerwca 2014 roku, który dotarł do wysokiej szóstej pozycji na "Billboardzie" i znalazł się na pozycji dziesiątej na Wyspach.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca