"American Idol" nie zniknie z telewizji

Show "American Idol" ma szanse na powrót do telewizji. Trwają właśnie rozmowy w tej sprawie.
"American Idol" przez 15 sezonów zabawiał Amerykanów i inspirował widzów oraz producentów na całym świecie. Pierwszy raz pojawił się w telewizji w 2002 roku. Przez osiem sezonów z rzędu notował rekordowe wyniki oglądalności. W 2006 roku, w szczycie popularności, ściągał przed ekrany w USA średnio po 12,4 miliona widzów w wieku od 18 do 49 lat, czyli grupę, którą najbardziej interesują się reklamodawcy. We wszystkich grupach wiekowych średnia oglądalność kolejnych odcinków wynosiła po 36,4 miliona osób. W 2016 roku wyniki spadły już do poziomu 9,1 miliona widzów. Kanał Fox, który pokazywał program, zapowiadał, że to pożegnanie z nim.

Teraz temat powrócił. Słabsze w porównaniu z wcześniejszymi latami wyniki są nadal mocne w zestawieniu z innymi programami. Nad pokazywaniem zabawy zaczęło się poważnie zastanawiać szefostwo telewizji NBC, gdzie obecnie nadawane są "The Voice" - z dwoma edycjami każdego roku, a także "America's Got Talent". Jeżeli stacja nabędzie prawa do "American Idol" od właściciela formatu - FremantleMedia - oznaczać to może ścięcie "The Voice" do jednej edycji rocznie.

Przez "American Idol" przewinęło się wiele znanych nazwisk - w jury zasiadali m.in. Jennifer Lopez, Keith Urban, Paula Abdul, Ellen DeGeneres, Mariah Carey, Nicki Minaj oraz Simon Cowell. Laureatką pierwszej edycji była Kelly Clarkson.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło