Muzyka

Patti Smith wśród legend rocka w Dolinie Charlotty

Patti Smith wraca do Polski. Artystka, która w 2015 roku na OFF-ie zaprezentowała album "Horses", tym razem zaprezentuje przekrojowy repertuar, pojawiając się ze swoim zespołem na 11. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.
Patti Smith to ikona nowojorskiego punk rocka, która wniosła do niego pierwiastek feminizmu i dużą dawkę poezji. Piosenkarka, pisarka, malarka i zagorzała pacyfistka.

Pełna pasji muzyka oraz niesamowita energia płynąca z scenicznego przekazu zrobiły z Patti Smith ikonę rocka i wzór dla wszystkich dziewczyn pragnących zrobić karierę na rockowej scenie. Nigdy nie bazowała na kobiecym seksapilu tylko na intelektualnych wartościach swoich tekstów i bardzo eklektycznej muzyce, w której swoiście mieszały się różne wpływy.

Jej debiutancka płyta "Horses" trafiła na listę stu najważniejszych płyt wszech czasów. W 2005 roku Smith została odznaczona Orderem Sztuki i Literatury przez francuskiego ministra kultury, a w 2007 roku została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. W 2016 wystąpiła podczas ceremonii noblowskiej, reprezentując laureata literackiej nagrody, Boba Dylana.

Dorobek 70-latki zamyka longplay "Banga" z 2012 roku.

Koncert odbędzie się 13 sierpnia 2017 r. w amfiteatrze Doliny Charlotty. Bilety dostępne w cenach 250 zł, 200 zł, 150 zł.

Udział w festiwalu potwierdzili wcześniej The Orchestra z udziałem członków Electric Light Orchestra oraz ARW czyli Anderson, Rabin i Wakeman znani z działalności w Yes.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca