Muzyka

Playlista wywroty: Luty 2017!

 

W tym miesiącu motywem przewodnim do stworzenia playlisty stał się mrok i tajemnica. Prezentowane utworu zawierają w sobie wiele muzycznych niedopowiedzeń, zachwycają swoją tajemniczą aurą i zachęcają do wnikliwego słuchania. 

 

 

1. Billie Ellish - Fingers Crossed

 

Billie Eilish urzeka wrażliwością i cudownym, dziewczęcym głosem. Amerykanka spotykała się z przeróżnymi dźwiękami od najmłodszych lat. Sama Billie od ósmego roku życia była członkiem Los Angeles Children’s Chorus. W wieku lat 14 zaczęła wydawać autorskie kompozycje. Pierwsza z nich „Ocean Eyes” przyciągnęła uwagę wszystkich największych graczy na rynku. Kolejne utwory są równie ciekawe.

 

 

2. Velveteve – In the Night

 

W swoich projektach muzycznych łączy trip-hopowy beat, liryczne wokale i jazzową harmonię w elektronicznej formie. Całość współgra ze sobą w pełnych emocji utworach, które są po części swoistym pamiętnikiem, monologiem i opowieścią ożywioną wrażeniami słuchającego. Wyróżnia ją przede wszystkim aksamitny, a zarazem zdecydowany głos, którym posługuje się w sposób znakomity.

 

 

3. Banks – Waiting Game

 

Kariera muzyczna BANKS rozpoczęła się od utworu „Waiting Game”. To pierwszy singiel pochodzący z debiutanckiego albumu „Goodess” z 2014 roku. Wokalistka oczarowała swoim intrygującym głosem oraz podejściem do muzyki, która skrywa w sobie wiele tajemnic.

 

 

4. Myrras Roś – Dark Horse

 

Myrra Rós to niezwykle zapracowana artystka. Często udziela się w wielu różnych projektach, występuje wspólnie z innymi artystami, jest twórcą cotygodniowych koncertów z serii L’Acoustique w znanym klubie Barbara. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy.

 

 

5. Mrozu – Duch

 

Jeszcze przed premierą nowego krążka Mrozu zadecydował opublikować nowy kawałek zapowiadający album „Zew”. - Klip jakiego jeszcze nigdy nie miałem" - tak o teledysku do swojego kawałka "Duch - mówi Mrozu. To już druga zapowiedź nowej płyty piosenkarza.

 

 

6. Aguilera – Birds of Prey

 

Mniej znany utwór Aguilery, który jest warty uwagi. Wokalistka śpiewa w nim o „przedostaniu się na drugą stronę lustra”, „zauważaniu przelotnie wszystkich kłamstw ukrytych za maskami”. Dziennikarze muzyczni zaobserwowali, że piosenka reprezentuje wyższy poziom niż materiał znajdujący się na podstawowej edycji albumu „Bionic” i okrzyknęli ją jako „epicką”, „wspaniałą”.

 

 

7. Lana Del Rey - Gods & Monsters

 

Utwór „Gods and Monsters” znalazł się na reedycji albumu „Born To Die”. Jest mrocznie i tajemniczo. Piosenka ta znajduję się na soundtracku krótkometrażowego filmu "Tropico" wyreżyserowanego przez Anthony'ego Mandlera.

 

 

8. James Blake – Retrograde

 

Wokalistka posiada głowę nabitą wieloma pomysłami. Trzeba przecież pamiętać, że Blake lubuje się w kontrastach – jak choćby w słusznie singlowym „Retrograde”, gdzie generowane kontrolerem AKAI „clapy” pozornie tylko gryzą się z sennymi zaśpiewami.

 

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca