Muzyka

Sóley z niekończącym się latem w Polsce

W maju 2017 roku na trzy koncerty do Polski przyjedzie goszcząca już u nas islandzka multiinstrumentalistka Sóley. Artystka będzie promować u nas nowy album.
Trzeci studyjny materiał Islandki nosi tytuł "Endless Summer" i ukaże się 5 maja 2017 roku. Sóley pracowała nad nim przez ostatni rok razem z Albertem Finnbogasonem. Po mrocznym i poetyckim "Ask The Deep", artystka proponuje subtelną zmianę tonu na jaśniejszy, cieplejszy i bardziej kolorowy.

- Pomysł na album objawił mi się w styczniu, gdy obudziłam się w środku jednej z zimowych nocy i zanotowałam "pisz o nadziei i wiośnie" - mówi artystka. - Kolejnego dnia przemalowałam studio na żywe kolory, kupiłam pianino i zaczęłam grać, śpiewać, pisać.

Płytę otwiera piosenka, której tytułem jest imię córki wokalistki: "Úa". Materiał promuje kompozycja "Never Cry Moon", której można posłuchać tutaj.

W maju Sóley wraz z zespołem ponownie odwiedzi Polskę: 18 maja wystąpi w Auli Artis w Poznaniu, dzień później w klubie Niebo w Warszawie, zaś 20 maja odwiedzi Kinoteatr Rialto w Katowicach. Bilety na koncerty w sprzedaży od piątku 19 lutego.

Ostatnia jak na razie płyta Sóley to "We Built A Fire" z 2010 roku.
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca