Muzyka

Wojciech Waglewski ambasadorem sceny w Jarocinie, płyta i trasa Voo Voo w drodze

Dużo dobrych wieści dla fanów zespołu Voo Voo. Dopiero co ukazały się dwie książki - "Voo Voo Dzień Dobry Wieczór" i "Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe" - a już w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi nowa płyta rockowej formacji. Będą też koncerty, m.in. na festiwalu w Jarocinie.
Longplay zatytułowany "7" ukaże się 7 marca. Tematem przewodnim dzieła jest upływający czas. Na krążku znalazło się więc 7 utworów zatytułowanych dniami tygodnia. Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski, a materiał zmiksował i współpracował przy jego produkcji syn wokalisty, Piotr "Emade" Waglewski.

Pierwszym utworem z albumu jest "Środa", którego można posłuchać pod tym adresem. Z kolei tutaj można znaleźć zapowiedź całej płyty.

W ramach promocji dzieła grupa oczywiście ruszy w dużą trasę. - Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od "Poniedziałku", we wtorki od "Wtorku" itd. - zdradza Waglewski. - Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie.

Waglewski został też jednym z ambasadorów sceny w Jarocinie. Udział w imprezie potwierdzili Fisz Emade, Voo Voo , Krzysztof Zalewski, happysad, Decapitated, Kaliber 44, Natalia Przybysz oraz Mitch & Mitch. Festiwal odbędzie się w dniach 14-16 lipca.

Oto harmonogram trasy:
24 marca - Dąbrowa Górnicza, PKiZ
25 marca - Kraków, Teatr Variete
26 marca - Legnica, LCK
30 marca - Łódź, Wytwórnia
1 kwietnia - Poznań, CK Zamek
2 kwietnia - Warszawa, Teatr Syrena
3 kwietnia - Warszawa, Teatr Syrena
6 kwietnia - Wrocław, Radio Wrocław
7 kwietnia - Opole, NCPP
8 kwietnia - Ostrów Wlkp.
9 kwietnia - Lublin - CSK - 6. Festiwal Wschody
19 kwietnia - Bydgoszcz, MCK
20 kwietnia - Sztum, Kinoteatr Powiśle
23 kwietnia - Włocławek, Browar B.
27 kwietnia - Gdańsk, Teatr Szekspirowski
28 kwietnia - Gniezno, Młyn
29 kwietnia - Szamotuły, SZOK
1 maja - Janów Podlaski, Zamek Biskupi
05 maja - Wałbrzych, A' Propos
07 maja - Zielona Góra, Kawon
8 maja - Szczecin - Filharmonia
13 maja - Ostrołęka, OCK

Voo Voo to zespół założony w 1985 roku przez Wojciecha Waglewskiego. Od początku był uważany za kontynuację rozpoznawalnej grupy Morawski-Waglewski-Nowicki-Hołdys. W tej chwili tworzony przez czołowych polskich muzyków, którzy na co dzień mocno są związani z rockiem i jazzem. Grupa doskonale łączy różne gatunki muzyczne i może pochwalić się ogromnym dorobkiem, ponad 30 albumów. Ostatnia regularna płyta Voo Voo to "Dobry wieczór" z października 2014 roku. Krążek pokrył się złotem. W lipcu 2015 roku ukazał się zestaw "Placówka '44" nagrany przez Voo Voo i zaproszonych artystów z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca