Muzyka

Zobacz Korę jako Czarną Madonnę u Organka

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek, 20 lutego, tuż po godzinie 20:00, do sieci trafił wyreżyserowany przez Jerzego Skolimowskiego teledysk do utworu "Czarna Madonna" z drugiej płyty formacji Organek. W klipie w głównej roli występuje Kora.
Legendarna wokalistka ubrana w czarne szaty i z koroną na głowie stoi jakby w deszczu meteorytów. Jej postać pokazywana jest na coraz większym zbliżeniu, dzięki czemu widać jak zamyka i otwiera oczy. Całość jest do obejrzenia pod tym adresem.

- Współpraca z Jerzym Skolimowskim i Korą przebiegała w atmosferze pełnego skupienia, zaufania i szacunku do wspólnej pracy - opowiadał Tomasz Organek, wokalista rockowej formacji. - Wszyscy mieliśmy poczucie, że pracujemy nad czymś wyjątkowym, niemalże mistycznym i dało się to wyraźnie odczuć na planie. Jestem wdzięczny firmie Platige Image i całej ekipie na czele z Adam Sikorą, wybitym operatorem filmowym, za zaangażowanie i profesjonalizm.

Pokaz teledysku połączony był z koncertem formacji Organek, który był transmitowany na antenie Trójki w audycji "Aksamit" Anny Gacek.

- To jest najpiękniejsza i najważniejsza piosenka, jaką kiedykolwiek napisałem - zapewnia frontman.

Album "Czarna Madonna" ukazał się 4 listopada 2016 roku. Jest to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu "Głupi", a z drugiej krok w przód. Organek cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której wyrasta. Tym razem wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz odniesieniom do tak odległych stylistyk, jak punk czy country. Wydawnictwo promowa utwór "Mississippi w ogniu", który nie raz dotarł na szczyt Listy Przebojów Trójki.

Organek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiut zatytułowany debiut "Głupi" został znakomicie przyjęty i pokrył się platyną. Z krążka pochodzą single "Nie lubię" i "Kate Moss". Tomasz Organek był członkiem projektu Męskie Granie Orkiestra, z którym stworzył hit "Wataha". Zespół supportował Muse na ostatnim koncercie w Krakowie.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca