Muzyka

Posąg Kany Westa stanął w Hollywood

Naturalnych rozmiarów posąg Kanye Westa pojawił się na Hollywood Boulevard.
Złoty posąg przedstawia rapera w pozie ukrzyżowanego Jezusa. Dzieło sztuki nosi tytuł "False Idol" (fałszywy idol). Jego twórcą jest artysta zwany Plastic Jesus. Rzeźba ma reprezentować upadek Westa w ciągu ostatnich miesięcy, kiedy to trafił do szpitala z problemami psychicznymi czy spotkał się z Donaldem Trumpem.

- Jest geniuszem jeśli chodzi o twórczość, ale nie jest Bogiem, a tak jest często postrzegany - tłumaczy Plastic Jesus. Posąg można zobaczyć tutaj.

Kontrowersyjny artysta zyskał rozgłos, gdy w 2015 roku zaprezentował posąg oscarowej statuetki wciągającej kokainę. Zaprojektował też posąg statuetki z igłą w ręce, co miało być zainspirowane śmiercią Philipa Seymoura Hoffmana oraz graffiti z Lance'em Armstrongiem jadącym na rowerze i podłączonym do kroplówki.

Kanye West to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 milionów egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 milionów razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn "Time" dwukrotnie zamieścił go na liście "100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie" - w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką.

Jego dorobek zamyka "The Life of Pablo" z lutego 2016 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca