Epica zagra na Czad Festiwalu

One Love Music Festival 2019

23 listopada 2019

Leningrad

19–20 września 2019

Metallica dla dzieci

Cleo powraca z dwoma płytami

"Yesterday" - film o Beatelsach już na ekranach kin

Lady Pank

14 września 2019–23 listopada 2019

Niemen inaczej

31 sierpnia 2019

Kolejny zespół potwierdził udział w Czad Festiwalu. Imprezę, która odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia w Straszęcinie, uświetnią przedstawiciele symfonicznego metalu, Epica.
Utworzony w Holandii w 2002 roku zespół natychmiast przyciągnął światową uwagę swoim debiutanckim albumem, wydanym w 2003 roku "The Phantom Agony".

Każdy kolejny longplay to kreatywny postęp, a każda trasa to fantastyczne sceniczne show. Muzyka Epiki to fascynujące kontrasty między wysokim głosem wokalistki Simone Simons a gardłowymi pomrukami gitarzysty Marka Jansena; między gwałtownymi, tnącymi gitarowymi riffami Isaaca Delahaye'a a misternymi aranżacjami i ozdobnikami klawiszowca Coena Janssena. Całość wspiera mocny tandem w osobach perkusisty Ariena van Weesenbeeka i basisty Roba van der Loo.

To, co wyróżnia zespół na tle innych, to teksty utworów. Epica wystrzega się tradycyjnych dla metalu symfonicznego fantastycznych metafor i przenośni, zamiast tego wybiera i analizuje pojęcia filozoficzne, naukowe i metafizyczne. Od mrocznych religijnych poszukiwań na "The Divine Conspiracy" (2007) przez intensywną muzyczną podróż na "Design Your Universe" (2009), po żarliwy i polityczny "Requiem For The Indifferent" (2012) i dalej, do odważnej ciekawości i zapierającej dech głębi na "The Quantum Enigma" (2014).

Ósmy studyjny album bandu, "The Holographic Principle" (2016), jest także najbardziej muzycznie ekstrawaganckim i odważnym wydawnictwem zespołu.

Udział w festiwalu potwierdzili wcześniej Billy Talent, Anti-Flag, Bastille, Dubioza Kolektiv, Sonata Arctica, Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Big Cyc, Coma, Czesław Śpiewa, Lady Pank, Łydka Grubasa, Sonata Arctica, Hunter, Trzynasta w samo południe i Nocny kochanek.

Informacje o biletach pod tym adresem.

źródło: megafon.pl
przysłano: 24 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło