Muzyka

Jacaszek zainspirowany XVII-wieczną poezją

17 marca nakładem Ghostly International, Jacaszek wyda nową płytę "Kwiaty". Tym razem Michał Jacaszek zaprosił do współpracy takie wokalistki jak Hania Malarowska, Joasia Sobowiec-Jamioł i Natalia Grzebała.
Dzieło inspirowane jest angielską, XVII-wieczną poezją metafizyczną, dokładnie pracami Roberta Herricka. - Jego wiersze są proste, czyste i piękne - tłumaczy Jacaszek. - Mówią o śmierci, bólu, tęsknocie, samotności, ale w jakiś sposób te wiersze przynoszą nadzieję, ukojenie i spokój.

Sam artysta mówi, że stworzył album wokalny. - Chociaż poruszam się w cyfrowym środowisku, staram się tworzyć organiczne, akustyczne brzmienie - wyjaśnia. - "Kwiaty" to wokalna płyta, a elektroniczne tło wydało się idealnym kontrastem.

Pod tym adresem można posłuchać pierwszego singla singla "Daffodils", a tutaj drugiego utworu z longplaya "Soft Music".

Oto tracklista:
1. Flowers
2. To Perenna
3. Daffodils
4. To Violets
5. Love
6. Soft Music
7. To Meadows
8. White Island
9. Eternitie
10. To Blossoms
11. Gardens

Gdański artysta Michał Jacaszek swoimi elektroakustycznymi pejzażami zwrócił na siebie już uwagę całego świata. Jego poprzednie dzieło to "Catalogue des Arbres" z 2014 roku. Tworzył też muzykę do "Sali samobójców", a w 2015 roku z Mikołajem Trzaską i Tomaszem Budzyńskim zrealizował "Rimbaud", album zainspirowany twórczością Arthura Rimbauda.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca