Muzyka

Rotting Christ wracają do Polski

Rotting Christ, legenda greckiej sceny metalowej będzie w tym roku obchodzić 30. rocznicę powstania. Zespół przyjedzie do Polski przy okazji letniej trasy po Europie i zagra 10 czerwca we wrocławskim klubie Firlej oraz dzień później w poznańskim U Bazyla.
W związku z okrągłym jubileuszem możemy spodziewać się zarówno numerów z ostatniej, bardzo dobrze przyjętej płyty "Rituals" jak i tych pochodzących z wcześniejszych albumów.

Dziś zespół z Aten jest legendą ekstremalnego metalu, a kilka jego albumów, jak "Thy Mighty Contract", "Non Serviam", "Triarchy Of The Lost Lovers" czy "Sanctus Diavolos" i "Aealo" (płyta miesiąca w prestiżowym magazynie "Terrorizer") z wydanych w XXI wieku, to już klasyki gatunku. Przy tej ostatniej Rotting Christ miał okazję nawiązać kontakt z wielką Diamandą Galas, która wyraziła zgodę na cover jej kompozycji "Orders From The Dead" przez formację Sakisa. Warto przypomnieć, że grupa wyszła od mrocznego black metalu, spróbowała metalu gotyckiego, dark metalu, by do black metalu silniej powrócić, wzbogaciwszy go o fragmenty ilustracyjne i piękne elementy tradycyjnej muzyki rodem z Grecji. Ostatnia płyta zespołu to "Rituals" z 2016 roku, nagrane z gościnnym udziałem między innymi Nicka Holmesa z Paradise Lost i Vorpha z Samaela.

Bilety: 70 zł - przedsprzedaż, 80 zł - w dniu koncertu.

źródło: megafon.pl
przysłano: 28 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca