Muzyka

Artur Rojek tłumaczy się z zaproszenia PJ Harvey na OFF-a

PJ Harvey została gwiazdą OFF Festivalu. Pomysł najwyraźniej nie spodobał się wszystkim.
Po ogłoszeniu w sieci pojawiły się negatywne komentarze. Internauci krytykowali zaproszenie PJ Harvey, zarzucając organizatorom, że w ostatnim czasie rockmanka grała już u nas dwa koncerty (na Open'erze i warszawskim Torwarze). Dyrektor artystyczny festiwalu, Artur Rojek, postanowił odnieść się do tych zarzutów.

- OFF jest miejscem niepowtarzalnym - czytamy w komunikacie. - To zawsze świetna atmosfera, miejsce odkrywania muzyki, spotkania podobnych do siebie ludzi. OFF - podobnie jak Open'er, Audioriver czy Nowa Muzyka - ma swoją specyfikę, unikalność i niesamowitą publiczność. The National, Savages czy Kurt Vile na OFF Festivalu byli czymś innym niż później w Gdyni. Ho99o9 będzie czymś innym na Nowej Muzyce niż Ho99o9 na Dzikiej Scenie OFFa w 2015. Podobnie Róisín Murphy, która będzie inna w tym roku w Katowicach niż rok temu w Płocku. No i nie żyjemy już na zadupiu, do którego artyści wpadają raz na 10 lat albo w ogóle, jak to miało miejsce jeszcze 15 lat temu.

- Jestem dumny, że na naszym festiwalu w Katowicach, który zaczynał 12 lat temu, kiedy headlinerem był projekt Banco De Gaia (z całym szacunkiem i moim uwielbieniem do "Last Train To Lhasa"), zagra jedna z najwybitniejszych artystek ostatnich 20 lat, dołączając do grona ikon muzyki alternatywnej, które już gościliśmy, w postaci Iggy Popa, Patti Smith, My Bloody Valentine, Flaming Lips, The Smashing Pumpkins, The National, Primal Scream i wielu innych - dodaje.

Cały komentarz Rojka można przeczytać na facebookowym profilu OFF Festivalu.

OFF Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2017 roku. W Katowicach zagrają ponadto Anna Von Hausswolff, Beak>, Shellac, Carla Bozulich, Daniel Johnston, Jessy Lanza, Silver Apples, Wolves In The Throne Room, The Black Madonna, Circuit des Yeux, Kikagaku Moyo, Moor Mother, Siksa, Silver Apples, Kwadorfonik i Artur Rojek, Group A, Helado Negro, Talib Kweli czy Swans.

Karnet trzydniowy 2017 na wszystkie koncerty - od 4 do 6 sierpnia 2017 w Dolinie Trzech Stawów (bez pola namiotowego) kosztuje 270 zł.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca