Muzyka

Pearl Jam zaprasza swoich perkusistów na galę Rock and Roll Hall of Fame

Zespół Pearl Jam w przyszłym miesiącu zostanie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Grunge'owa kapela chce pojawić się na ceremonii ze swoimi wszystkimi perkusistami.
W ciągu ponad 25 lat kariery, przez skład formacji przewinęło się pięciu bębniarzy. Oficjalnie do Rock and Roll Hall of Fame zaproszeni zostali pierwszy perkusista Dave Krusen i obecny, Matt Cameron (także członek Soundgarden). Pominięto Matta Chamberlina, Dave'a Abbruzzese i Jacka Ironsa.

Abbruzzese, który dołączył w 1991 podczas trasy promującej "Ten" i grał do 1994, był rozgoryczony tą decyzją i żalił się na forum publicznym, iż nie została uwzględniony.

Teraz Pearl Jam napisali otwarty list, w którym zapraszają wszystkich perkusistów na uroczystość wprowadzenia, która odbędzie się w kwietniu.

- Jesteśmy szczęśliwi, że zostaliśmy docenieni i że dano nam okazję znów spotkać się z tymi, którzy tworzyli zespół - czytamy w liście. - Szczególnie z naszymi perkusistami, z których każdy odcisnął swe piętno na naszym zespole nim dołączył Matt Cameron. Dave Krusen, Matt Chamberlin, Dave Abbruzzese i Jack Irons są znakomitymi muzykami, którzy dali z siebie wszystko podczas naszych wczesnych nagra i koncertów.

Cały tekst można znaleźć pod tym adresem. https://www.facebook.com/PearlJam/photos/a.118116737484.100332.7659317484/10155087793997485/ltype=3

Do Rock and Roll Hall of Fame trafiają wyłącznie wykonawcy, których fonograficzny debiut liczy 25 lat. W tym roku zaszczytu dostąpią również Tupac, a także Journey, Electric Light Orchestra, Yes i Joan Baez.

Dorobek Pearl Jam, flagowej kapeli gatunku grunge, zamyka "Backspacer" z września 2009 roku. W sierpniu 2016 minęło 25 lat od wydania bestsellerowego debiutu ekipy z Seattle "Ten".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca