Muzyka

Posłuchaj koncertu Adama Nowaka z Antarktyki

Wczoraj, 11 marca, odbył się koncert Adama Nowaka z zespołu Raz Dwa Trzy z polskiej stacji arktycznej "Arctowski" na Wyspie Króla Jerzego. Występ transmitowała radiowa Trójka.
Podczas minirecitalu wybrzmiała piosenka autorstwo syna artysty Jana Juliana Nowaka "Życie Janka", a także przebój "W wielkim mieście", ze specjalnym zaproszeniem dla słuchaczy. Atrakcją koncertu był utwór "Wiozą artystę w pudełku" napisany przez frontmana Raz Dwa Trzy na Antarktyce i zainspirowany podróżą.

- To jest moja opowieść na temat tego, co mogłoby spotkać każdego, kogo się przywozi do Antarktyki, oczekując po nim niemożliwego, czyli napisania pod wpływem Antarktyki piosenki na ten temat - mówi przed wykonaniem wokalista.

Wcześniej zachęcano fanów i słuchaczy do udziału w projekcie.

- W trakcie słuchania audycji weźcie do ręki telefon komórkowy, tablet, aparat i nagrajcie krótki fragment refrenu z własnym udziałem - zachęcał wcześniej muzyk.- Możecie śpiewać, recytować, szeptać - ważne, żeby było słychać również dźwięk dochodzący z radia:) Wszystkie filmiki wysłanie na adres manager@zespolrazdwatrzy.pl znajdą swoje miejsce w filmie podsumowującym całą wyprawę.

Audycji Piotra Metza, w której transmitowano koncert i w której gościnnie pojawił się również Olaf Lubaszenko (pierwotnie także miał być uczestnikiem wyprawy), można posłuchać tutaj.

Dorobek formacji Raz, Dwa, Trzy zamyka album "Raz, Dwa, Trzy... 25", który ukazał się 16 września 2016 roku. Dzieło otrzymało nominację do Fryderyka w kategorii album roku pop.

Zespół od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bossa novy, kojące rytmy reggae'owe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca