Tuxedomoon i inni przedstawiciele Crammed Discs na Innych Brzmieniach

Powiększyła się obsada festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia w Lublinie. Do Nouvelle Vague i Juno Reactor dołączyli artyści związani z belgijską wytwórnią Crammed Discs, w tym Tuxedomoon.
Działający nieprzerwanie od ponad 35 lat label wypracował sobie uznanie i markę na całym świecie. Pomimo tego, iż bazą wytwórni jest Bruksela, Crammed Discs nie skupia się tylko na muzyce belgijskiej czy nawet europejskiej. W ich bogatym, liczącym dziś ponad 350 tytułów katalogu, odnaleźć można zespoły z Azji, Afryki, obu Ameryk czy też licznych zakątków Europy.

W ramach prezentacji Crammed Discs, na jedyne koncerty tego lata, do Lublina przyjedzie aż pięciu wykonawców związanych z wytwórnią. Stany Zjednoczone oraz nurt nowofalowy reprezentować będzie Tuxedomoon. W podróż do Afryki zabierze uczestników zjawiskowe Konono No1, zaś taneczny set z niezwykle dynamiczną i żywiołową muzyką zapewni holenderskie Skip & Die. Gratką dla fanów wytwórni będzie bez wątpienia koncert zespołu Marca Hollandera (szefa i założyciela oficyny) - Aksak Maboul, belgijska legenda kontrkultury lat 80. Zespół wystąpi wraz z Veronique Vincent oraz z gościnnym udziałem artystów z grupy Aquaserge. Młodzi Francuzi zagrają też własny materiał, bowiem koncert Aquaserge dopełni całości prezentacji Crammed Discs.

Impreza odbędzie się w dniach 5-9 lipca w Lublinie.

Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp wolny. Więcej informacji na oficjalnej stronie.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło