Muzyka

DODATKOWA NOC FADO NA SIESTA FESTIVAL 2017 20 KWIETNIA g. 22:00

DODATKOWY KONCERT, DODATKOWA NOC FADO NA SIESTA FESTIVAL 2017
Clube de Fado z Mario Pacheco – najwybitniejszym kompozytorem fado wg Fundacji Amelii, i Marią Aną Bobone przez trzy, a nie dwie noce w sali kameralnej Filharmonii Bałtyckiej!

Wielka radość dla wszystkich miłośników luzofonii i najprawdziwszego fado na świecie. Mario Pacheco, wieloletni dobry duch najsławniejszego klubu fado, Clube de Fado w Lizbonie i jego przyjaciele z Marią Aną Bobone w roli wokalistki i pianistki wystąpią trzy razy podczas tegorocznego Siesta Festival. Dodatkowy koncert (podobnie jak wcześniej wyprzedane) będzie miał miejsce w sali kameralnej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, rozpocznie się w czwartek 20 kwietnia o godz. 22:00.

Rokrocznie podczas Siesta Festival późnymi wieczorami odbywają się kameralne kolacje, na których organizatorzy festiwalu próbują odtworzyć atmosferę lizbońskich tawern, a głównym daniem jest wybitny artysta fado. W tym roku rolę tego najważniejszego dania pełni Mario Pacheco, wieloletni prowadzący najsłynniejszy bodajże klub specjalizujący się w fado na świecie – to właśnie do Clube de Fado prowadzą rozmieszczone po całej Lizbonie drogowskazy, a sam Mario Pacheco został uznany przez Fundację Amelii najwybitniejszym kompozytorem fado. Jego utwory goszczą i rozświetlają niemal wszystkie najważniejsze albumy portugalskie, miłośnicy fado na pewno wymienią z łatwością choćby te śpiewane przez Marizę…

Kameralne spotkania mają to do siebie, że uczestniczy w nich niewielka grupa szczęśliwców, którzy zdobyli na nie bilety wstępu, a że entuzjastów fado w Polsce jest coraz więcej, tym trudniej z roku na rok dostać się na te magiczne Noce Fado, które początkowo odbywały się na Barce Aniołów, a od kilku już lat w większej, ale i tak małej dla wyznawców fado sali kameralnej Filharmonii Bałtyckiej.

Na dwa ogłoszone wcześniej wieczory od dawna nie ma już możliwości się dostać. Rozmowy z artystami pozwoliły zaprosić ich dzień wcześniej i dodatkowa Noc Fado będzie miała w czwartek, w przeddzień rozpoczęcia festiwalu, 20 kwietnia o godz. 22:00. Zainteresowanych zapraszamy, bilety pojawią się w ebileteriach już w tym tygodniu.

Maciej Farski

od: 20 kwietnia 2017, 22:00
do: 21 kwietnia 2017, 00:12 Filharmonia Bałtycka, Ołowianka 1, Gdańsk

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca