Muzyka

Elton John w technikolorze

Elton John, Andrew Lloyd Webber i Tim Rice połączą siły, by zrealizować animowaną wersję musicalu "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze".
O animacji mówiło się już kilka lat temu. Teraz projekt znalazł studio. Za realizację odpowiadać będzie STX Entertainment. Firma Rocket Pictures, należąca do Eltona Johna, zajmie się produkcją razem z Really Useful Group.

Pomysł scenicznego oryginału narodził się już w 1868 roku. 15-minutowa kantata przerodziła się w ciągu kilku lat w cały spektakl, który wystawiano na West Endzie, a następnie na Broadwayu. Twórcami byli Andrew Lloyd Webber i Tim Rice. Do dziś widowisko zarobiło 600 milionów dolarów.

Inspirowana wątkami biblijnymi opowieść o Józefie, synu Jakuba z Księgi Rodzaju, którego bracia sprzedali w niewolę, jest niemal w całości śpiewana.

W animowanej wersji znajdą się nowe piosenki napisane przez Lloyda Webbera i Rice'a.

Produkcja nie będzie pierwszą kinową wersją spektaklu. W 1999 roku na podstawie musicalu zrealizowano film z Donnym Osmondem w roli głównej.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida".

źródło: megafon.pl
przysłano: 29 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca