Muzyka

Bliscy pożegnali George a Michaela

Trzy miesiące po śmierci, George Michael spoczął w pokoju. Wokalistę pochowano w środę, 29 marca.
- Możemy potwierdzić, że dziś odbył się pogrzeb George'a Michaela - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. - Rodzina i bliscy zgromadzili się podczas prywatnej ceremonii, by go pożegnać. Rodzina George'a Michaela chce podziękować fanom na całym świecie za ich miłość i wsparcie. Jednocześnie prosimy o uszanowanie ich prywatności, tak by mogli wieść dalsze życie bez medialnego zamieszania.

Na pogrzebie muzyka obecni byli podobno Andrew Ridgeley, czyli kolega artysty z Wham!, wokalista współpracująca z duetem Pepsi DeMacque, basista Spandau Ballet, Martin Kemp oraz modelka Kate Moss.

Na początku miesiąca koroner z Oxfordshire, który przeprowadzał autopsję, poinformował w swym raporcie, że gwiazdor zmarł z przyczyn naturalnych. U muzyka stwierdzono rozległą kardiomiopatię, zapalenie mięśnia sercowego i stłuszczenie wątroby, które przyczyniły się do śmierci.

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku w swoim domu. Miał 53 lata.

Anglik naprawdę nazywał się Georgios Kyriacos Panayiotou. Zasłynął występując w duecie Wham!, który współtworzył z Andrew Ridgeleyem. Wśród hitów formacji były "Wake Me Up Before You Go-Go", "Everything She Wants" czy "Careless Whisper". Solową karierę zaczął w drugiej połowie lat 80. Jego najważniejsze dzieła to "Faith" i "Listen Without Prejudice Vol. 1". Płyty muzyka rozeszły się w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca