Muzyka

A_Gim pokazuje "Panzerschokolade"

A_Gim, muzyk doskonale kojarzony z zespołów Öszibarack czy Nervy, zaprezentował klip promujący jego nową solową EP-kę.
7 kwietnia światło dzienne ujrzy krążek "Votulia". To sześć utworów, w których artysta eksploruje obszary muzyki elektronicznej, przywodzącej na myśl dokonania przedstawicieli takich labeli jak BPitch Control czy Kompakt Records. Materiał do tej pory promowały dwa single: "Rajka" z gościnnym udziałem Klarka, wokalisty Lilly Hates Roses, a także "Carpet Burn", gdzie udzielili się muzycy z BeMy.

Kolejny utwór promujący wydawnictwo to "Panzerschokolade". W tej siedmiominutowej kompozycji od pierwszych sekund tempo dyktuje jednostajny beat. A_gim znakomicie buduje napięcie, poprzez różne odcienie syntezatorów, po raz kolejny zabierając nas w emocjonalną podróż w nieznane. Całość uzupełnia klip, mający znamiona tanecznego peformance'u, w którym główną rolę odegrał tancerz Johnny Popiel, a kosmiczne efekty kolejny raz przenoszą historię przedstawianą przez muzyka w zupełnie inny wymiar. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem. https://www.youtube.com/watch?v=wFeWMcSR7mQ

- Tym razem chciałem skupić się na tanecznym aspekcie mojej twórczości, dając upust fascynacjom takimi gatunkami jak IDM, techno czy deep - mówi o EP-ce artysta. - Trochę na przekór, pierwszy
raz w swojej karierze nie korzystałem z żywych instrumentów. Jest coś bardzo hipnotycznego w miarowej, maszyneryjnej rytmice. Pociąga mnie idea nadawania maszynom elementu melancholii, która jest świadectwem moich emocji zawartych na tym materiale. Nie silę się na eksperymenty i poszukiwania nowych obszarów formalno-brzmieniowych. Bardziej skupiłem się na brzmieniu, ukrytej melodii i fascynacji tą szaloną repetywnością.

Agim Dżeljilji to jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. Tworząc grupę Öszibarack, od 2004 roku wydał cztery albumy długogrające, których powodzenie zaowocowało występami na wielu zagranicznych festiwalach. Przez ostatnie lata, wraz z Igorem Pudło ze Skalpela i Jankiem Młynarskim współtworzył projekt Nervy, łącząc swoje fascynacje brzmieniem syntezatorów z żywym instrumentarium. I choć praca grupowa wychodzi mu wyjątkowo dobrze, o czym świadczą również poczynania w składzie orkiestry Męskiego Grania, artysta postanowił w końcu spróbować swoich sił solo.

W ramach promocji zestawu "Votulia", A_gim zagra kilka koncertów. Oto ich plan:
01 kwietnia - Klub Rura, Częstochowa
07 kwietnia - Smolna, Warszawa
08 kwietnia - Prozak 2.0, Kraków
22 kwietnia - Spring Break, PoznańDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 31 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca