Muzyka

Hidden By Ivy - "Beyond" (recenzja albumu)!

Zespół Hidden By Ivy powraca z drugim albumem studyjnym „Beyond”. To bardzo emocjonalna podróż poza rejony ludzkiej świadomości. Muzycy starają się poszerzyć nasze horyzonty oraz odkryć to co nieznane. Pośród intrygujących dźwięków słuchacz ma okazję stworzyć doskonałą wizję własnego świata.

 

Hidden By Ivy to duet muzyczny powstały w 2014 roku z inicjatywy Rafała Tomaszczuka oraz Andrzeja Turaja, którzy funkcjonowali w dwóch różnych bandach. Panowie połączyli swoje siły, a efektem współpracy stał się solowy album „Acedii”. Kontynuacją tej przygody jest „Beyond” stanowiący mieszankę wielu gatunków muzycznych (począwszy od rocka z domieszką elektroniki, aż po elementy ambientu nadającego całości przestrzeni).

 

Album otwiera niezwykle tajemniczy i stonowany utwór „Different World”, który zabiera nas na nieznane ziemie. Na tle delikatnego instrumentarium rozciąga się wyrazisty głos Rafała Tomaszczuka, który przyciąga uwagę. Pan Rafał posiada bardzo ciekawa barwę, która nie ginie pośród materii dźwiękowej. Swój gościnny udział zaznacza w piosence Baśnia Lipińska tworząc tym samym bardzo udany duet. Całość nabiera ciemnego charakteru zwłaszcza w momencie zaakcentowania obecności gitary elektrycznej. Wraz z postępem muzyki do słuchacza dociera zdecydowanie więcej dźwięków za sprawą wprowadzania kolejnych fraz melodycznych.

 

W „Sunset Song” muzycy poszerzają paletę dźwiękową malując w ten sposób nowe pejzaże. Początkowo leniwie prowadzona melodia nabiera stopniowo zdecydowanego charakteru za sprawą zwiększenia dynamiki oraz wprowadzenia gitar. Przechodzimy kolejno do „Vision Days”, który został wybrany na singiel. Po raz kolejny mamy do czynienia z innym zabarwieniem emocjonalnym i nową opowieścią.

 

Płyta jest niesamowitą podróżą w głąb samego siebie. Wraz z każdym kolejnym kawałkiem przekraczamy to nowe granice ludzkiej wyobraźni, aby odkryć to co nieznane. Już same tytuły kompozycji są bardzo wymowne prze co odbiorca może posiadać pewne wyobrażenie czego może wkrótce doświadczyć. Za pomocą urokliwych melodii, przestrzennych dźwięków oraz nietuzinkowych tekstów słuchacz ma tę możliwość wykreowania swojej własnej rzeczywistości. Muzyka ta pozwala nam stworzyć konkretne wizje i poszerzyć punkt widzenia.

 

Wykonawca: Hidden By Ivy

Wytwórnia: Alchera Visions

Rok wydania: 2017

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca