Muzyka

Głośnik Bluetooth do smartfona. Jaki wybrać?

Głośniki przenośne są dobrym wyborem wtedy, gdy chcemy przekształcić smartfon w odtwarzacz muzyki. Fabrycznie montowane głośniki w telefonach komórkowych mają za mało mocy, aby dawać głośną muzykę wysokiej jakości. Właśnie dlatego warto zdecydować się na kupno głośnika Bluetooth.

W sklepach możemy znaleźć wiele różnych głośników bezprzewodowych, które nazywane są także mobilnymi. Najczęściej są wyposażone w łączność Bluetooth, co powoduje, że możemy łatwo sparować je z innymi urządzeniami wykorzystującymi tę technologię, na przykład ze smartfonami. Do wyboru mamy zarówno głośniki kosztujące po kilkadziesiąt złotych, jak i modele za kilkaset, a nawet ponad 1000 złotych. Czym powinniśmy się kierować przy zakupie?

 

Mały czy duży?

Na początku musimy zdecydować, jaka wielkość głośnika nas interesuje. Wszystko zależy od tego, jak chcemy wykorzystywać sprzęt. Gdy chcemy mieć go zawsze ze sobą, warto zdecydować się na model mniejszy, który zmieści się w kieszeni lub plecaku. Gdy głośnik ma służyć raczej stacjonarnie, na przykład w domu, możemy już wybrać większy.

Najtańsze i najbardziej poręczne to głośniki małe, które najczęściej są pojedynczymi głośnikami mono, ale znajdziemy też modele stereo. Czasami nie zapewniają one idealnego brzemienia i przy wyższej głośności mogą dawać nieprzyjemny efekt przesterowania.

 

Większe głośniki to już wyższy koszt, ale możemy uzyskać razem z nimi znacznie lepszy efekt. Zawierają już więcej głośników w jednej obudowie i często mają lepsze akumulatory pozwalające na pracę przez długi czas.

 

Dodatkowe funkcje dla smartfonów

Jeżeli chcemy zakupić głośnik Bluetooth do swojego smartfona, najlepiej zdecydować się na model posiadający dodatkowe funkcje. Dobrym wyborem będzie funkcja głośnomówiąca oraz obsługi rozmów. Również w sprzedaży znajdziemy głośniki, które mogą działać jako bank energii i możemy dzięki nim podładować swój telefon.

Przed zakupem warto też sprawdzić, co o konkretnych modelach sądzą ich użytkownicy. W internecie znajdziemy wiele recenzji i filmików pomocnych w podjęciu decyzji. Życzymy udanych zakupów!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca