Playlista Maj 2017!

W tym miesiącu mieszanka różnych gatunków muzycznych. Jak zwykle pojawiło się wiele interesujących nowości, ale także utwory być może dobrze Wam znane. 

 

1. Declan McKenna – Brazil

 

Declan McKenna to młody wokalista, producent i autor tekstów. W 2015 roku został zwycięzcą konkursu Emerging Glestonbury Festival. Mimo swego młodego wieku wokalista prowadzi aktywne życie muzyczne. Ma na swoim koncie kilka singli i debiutancki album, z którego pochodzi utwór „Brazil”.

 

 

2. HAIM – Right Now

 

Siostrzany zespół HAIM powraca z nowym singlem „Right Now”, który zwiastuje nadchodzący albumu „Something to Tell You”. Zespół zaprezentował utwór w wersji Live Studio. Cechą charakterystyczną kompozycji jest minimalizm i ascetyczne podejście do materii dźwiękowej.

 

 

3. Sonia Stein – Lotta U

 

Sonia Stein to nowa postać w alternatywnym popie i nowy, ekscytujący głos. Artystka, która jest z pochodzenia Polką, mieszka i tworzy w Londynie. Sonia pisze utwory pełne emocji i dramatyzmu. Kolejnym po „One Of Those Things” jest utwór „Lotta U”.

 

 

4. Henry No Hurry! - The Road

 

Henry No Hurry! to jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (Letters From Silence, Henry David's GUN, Nocny SuperSam, Frozen Lakes), znanego także pod pseudonimem Henry David. Melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów.

 

 

5. The Kills - Doing It To Death

 

The Kills to zespół indie rockowy założony przez amerykańską wokalistkę Alison Mosshart ("VV") i brytyjskiego gitarzystę Jamiego Hince'a ("Hotel"). Dotychczas ukazało się pięć albumów grupy, które zebrały wiele pozytywnych recenzji. Jednym z ciekawszych utworów jest „Doing It To Death”.

 

 

6. Colouring - Heathen

 

Heathen” to nowy singiel zespołu Colouring, który ukazuje nam historię miłosną. W szczególności mowa w nim o wierze w miłość, która jest tego warta.

 

 

7Ewa Abart – Jutra Nie Ma

 

Ewa Abart - od lat zatracona w świecie muzyki i filmu, także zawodowo - scenarzystka, producent filmowy. Zadebiutowała w 2008 roku albumem „Retrospekcja” we współpracy z Dominikiem Trębskim (Muzykoterapia, Zakopower). Po latach wraca albumem zawieszonym pomiędzy electro pop a chillout/downtempo. Sama mówi o swojej płycie "pop noir". 

 

Mateusz Marzec premium

24 lata Kraków
1273 artykuły 1 komentarz 18 tekstów piosenek
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Opiekunowie Śpiewnika
Współpraca
Ministerstwo Muzyki

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło