Startuje 10. Festiwal Muzyki Filmowej

W Krakowie koncertem "The Music of Abel Korzeniowski" rozpoczyna się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. Impreza potrwa od 17 do 23 maja.
- Zaczynaliśmy od 7 tysięcy widzów, dziś jest ich już 40 tysięcy - na porannej konferencji prasowej mówił dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej. - W tym roku czeka nas 60 premier, w tym suity do "La La Landu".

Co roku festiwal gromadzi największe nazwiska muzyki filmowej z całego świata. - Wszyscy kompozytorzy w Hollywood o tym festiwalu słyszeli i chcą tu przyjechać - dodawał Abel Korzeniowski, który po raz pierwszy przygotował monograficzny koncert swoich utworów. - To pierwszy tego typu koncert, który mam okazję prowadzić. To bardzo emocjonujące dla mnie przeżycie. Usłyszą państwo wszystko, co najlepszego udało mi się w ciągu ostatnich 10 lat skomponować. To aranżacje specjalnie przygotowane na Festiwal Muzyki Filmowej i ten koncert.

- Występ na sali Centrum Kongresowego ICE Kraków jest czymś nieprawdopodobnym - kontynuował artysta. - Gdy wyjeżdżałem do Los Angeles, jeszcze jej nie było. Kraków bardzo się zmienił.

- Atmosfera tego festiwalu jest fantastyczna - dodawał. - Granie muzyki filmowej to olbrzymie przedsięwzięcie. Dziękuję Robertowi, że podjął to wyzwanie.

O wspaniałej atmosferze i pasji mówili również Jan A.P. Kaczmarek, Trevor Morris oraz Robert Townson. Jak co roku festiwalowi towarzyszyć będzie specjalne wydawnictwo płytowe z nim związane.

Na 10. edycję festiwalu organizatorzy planują jeszcze koncerty "Neverending Story Live in Concert - światowa premiera", "Cinematic Piano", "DANCE2CINEMA: Midnight Express Party with Giorgio Moroder", "Młodzi na poważnie: Star Wars", "Titanic Live in Concert" oraz pokaz kina plenerowego. Jubileusz uczczony zostanie na specjalnej gali "All is film music", która to nazwa jest również głównym hasłem festiwalu.

Poza koncertami, w ramach festiwalu odbędą się liczne spotkania z gośćmi, panele i warsztaty. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło