Muzyka

Mobilne aplikacje na festiwalu - must have każdego fana

Festiwale muzyczne są niezwykle popularnymi wydarzeniami w Polsce, a na największe z nich przyjeżdżają gwiazdy światowej sławy. Papierową rozpiskę koncertów w dzisiejszych czasach zastępują aplikacje mobilne i znakomicie sprawdzają się w nowej roli.

Gdy muzyka jest całym światem

Dźwięki w różnej konfiguracji, wydobyte za pomocą najrozmaitszych instrumentów, czy zjawiskowy głos wokalisty, potrafią przenieść prawdziwego fana muzyki do zupełnie innej krainy. A rynek muzyczny oferuje obecnie wiele łakomych kąsków dla każdego – bez względu na wiek, płeć, ulubiony gatunek muzyczny czy nawet poczucie rytmu. Wystarczy znaleźć zespół bądź artystę, który porwie cię swoimi utworami, by oderwać się od monotonnej rzeczywistości czy problemów dnia codziennego.

 

Polska festiwalami stoi

Wiele osób nie wyobraża sobie roku bez odwiedzenia przynajmniej jednego festiwalu muzycznego w kraju czy zagranicą. Szczególnie lato obfituje w duży wybór miejsc wartych odwiedzenia, przy czym kluczowy jest oczywiście zawsze program artystyczny. Większość festiwali to imprezy tematyczne, gdzie można posłuchać, obejrzeć, a nieraz i spotkać się z wykonawcami prezentującymi zbliżony do siebie gatunek muzyczny. Niektóre, jak np. Orange Warsaw Festival czy Open’er Festival, dzięki ogromnym budżetom wykonawczym, mogą pozwolić sobie na zapraszanie gwiazd popkultury z pierwszych stron gazet i portali internetowych o światowej renomie.

Warto tu wymienić najpopularniejsze festiwale muzyczne w Polsce:

  • Orange Warsaw Festival,
  • Impact Festival,
  • Life Festival Oświęcim,
  • Naturalnie Mazury Festiwal,
  • Przystanek Woodstock,
  • Off Festival Katowice,
  • Kraków Live Festival,
  • Capital of Rock,
  • Ostróda Reggae Festival,
  • Audioriver.

 

Samsung Galaxy A5 i ulubiony festiwal

Właściwie każdy szanujący się festiwal posiada już dedykowaną aplikację mobilną. To niesamowicie praktyczne rozwiązanie, co bez wątpienia potwierdzi każdy, kto choć raz wybrał się na tego rodzaju wydarzenie. Zwykle przy odbiorze opasek lub biletów, uczestnicy otrzymują papierowy program festiwalu i godzinową rozpiskę koncertów. Konia z rzędem temu, kto zachował go w jednym kawałku chociaż do drugiego dnia wydarzenia. Nawet jeśli to niewielka książeczka, zawsze gdzieś zaginie lub ulegnie zniszczeniu. A wiele osób nie zawraca sobie głowy papierowym programem i od razu wyrzuca go do kosza.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z aplikacją mobilną. Wystarczy mieć smartfon z wytrzymałą baterią, np. Samsung Galaxy A5 i choć odrobinę wolnej pamięci w telefonie. Pobranie aplikacji festiwalowej zawsze jest bezpłatne, gdyż samo w sobie stanowi to promocję wydarzenia i czyni je atrakcyjniejszym dla fanów.

Wszystkie tego typu programy dysponują precyzyjnie rozpisanym line-up'em wydarzenia, dzięki czemu nie opuścisz żadnego ważnego koncertu. Możesz również zaplanować wszystkie występy, które chcesz zobaczyć na żywo.

Jednak funkcjonalność mobilnych aplikacji festiwalowych na tym się nie kończy. Konkretne przykłady zależą od danego festiwalu, ale dzięki programowi ściągniętemu na komórkę, możesz obserwować festiwalową mapę, rozkład scen czy poznać trasę dojazdu na miejsce wydarzenia ze swojego miasta. Bardzo praktyczną funkcją jest również informowanie użytkowników o np. opóźnieniach czy zmianach w programie koncertów.

 

To nadal nie wszystko. Niektóre aplikacje mobilne pozwalają na słuchanie utworów wykonawców na Spotify, a także oferują biografie wszystkich występujących. W ten sposób nie tylko dowiesz się więcej o swoich ulubieńcach, ale też w dowolnym momencie posłuchasz ich największych przebojów.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca