Muzyka

Muzyka z filmu "Wołyń" na festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia

Muzyka z filmu "Wołyń" w wykonaniu Mikołaja Trzaski i Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego oraz premierowe koncertowe wykonanie albumu "Out Out to Lunch" składu Mazzoll & Arhythmic Perfection to kolejne punkty programu tegorocznej edycji Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia.
Wschód Kultury - Inne Brzmienia to festiwal prezentujący nietuzinkowych i poszukujących artystów z całego świata. Europa Wschodnia przenika się z Zachodem, zjawiskowe brzmienia z Azji i Afryki znajdują swoje odbicie w muzyce anglosaskiej czy amerykańskiej, mieszają się gatunki, języki i style.

W tym roku czekają nas spotkania z dwiema legendami yassu, w dwóch unikatowych, wyjątkowych projektach. Chodzi o saksofonistę i klarnecistę Mikołaja Trzaskę oraz klarnecistę Jerzego Mazzolla. Pierwszy z nich, wraz z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego, wykona na żywo nagrodzoną Orłem muzykę z filmu "Wołyń". Trzaska wielokrotnie już udowodnił, że jak nikt inny potrafi ilustrować dźwiękiem i znacząco wpływać na klimat filmowego dzieła. Jego współpraca z Wojciechem Smarzowskim przyniosła tak doskonałe ścieżki dźwiękowe jak choćby "Róża" czy "Dom zły". Muzyka do filmu "Wołyń" to dzieło z jednej strony skromne i minimalistyczne w swoim duchu, z drugiej zaś bardzo bogate w subtelności i autentyczne dźwięki pogranicza, w czym duża zasługa świetnego porozumienia Trzaski z orkiestrą z Sejn.

Drugim projektem, jaki pojawi się w ramach polskiej prezentacji, jest premierowe wykonanie materiału z płyty "Out Out to Lunch" grupy Mazzoll & Arhythmic Perfection. Formacja ta jest jednym z absolutnie najważniejszych składów yassowych i jazzowych ostatnich 25 lat, zaś wydany w 1996 roku album niedawno miał swoje dwudziestolecie. Co ciekawe, muzyka ta nie była nigdy dotąd zagrana w całości na żywo i podczas Innych Brzmień nastąpi jej premierowe wykonanie. Arhythmic Perfection w Lublinie wystąpi w swoim najsilniejszym, żelaznym składzie. Poza Mazzollem na klarnetach, na scenie pojawią się Sławek Janicki na kontrabasie, Tomasz Gwinciński na bębnach oraz Janusz Zdunek na trąbce. Zmarłego Jacka Majewskiego zastąpi zaś Kuba Janicki na instrumentach perkusyjnych.

Impreza odbędzie się w dniach 5-9 lipca 2017 roku w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina.

Przez 5 dni festiwalu w Lublinie pojawią się artyści z 14 krajów świata i 3 kontynentów na jedynych koncertach w Polsce. Zobaczymy takich wykonawców jak Juno Reactor, Nouvelle Vague, Mulatu Astatke czy Ukulele Orchestra of Great Britain.

Więcej informacji na oficjalnej stronie. http://www.innebrzmienia.eu/

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca