Muzyka

Sufjan Stevens i Planetarium pokazują swoją Venus

Sufjan Stevens zaprezentował nowy teledysk, który sam wyreżyserował.
Wideo powstało do kawałka "Venus", który artysta zrealizował z pomocą Bryce'a Dessner z The National oraz Nico Muhly'ego i Jamesa McAlistera w ramach projektu Planetarium. Wideo składające się z kolaży zdjęć - głównie kobiet - opowiada się za pozytywnym wizerunkiem ciała. Klip znajduje się pod tym adresem.

Projekt Planetarium narodził się, gdy holenderska hala koncertowa Muziekgebouw Eindhoven poprosiła Muhly'ego o stworzenie utworu. Ten natychmiast pomyślał o swoich przyjaciołach i okazjonalnych współpracownikach: Dessnerze i Stevensie. Stevens zatrudnił do zagrania na instrumentach perkusyjnych i programowania swojego wieloletniego współpracownika McAlistera i tak narodził się kwartet.

Płyta "Planetarium" ukaże się 9 czerwca. To muzyczna podróż od planety do planety i od jednego stylu muzycznego do drugiego. Dzieło określane jest jako częściowo rockowy projekt, z perkusją, głosem i gitarą elektryczną, a częściowo elektroniczny eksperyment z syntezatorowymi pejzażami, skomplikowanymi partiami perkusyjnymi i dziwnymi podziałami rytmicznymi, ale jednocześnie jako dzieło klasyczne.

Oto tracklista "Planetarium":
1. Neptune
2. Jupiter
3. Halley's Comet
4. Venus
5. Uranus
6. Mars
7. Black Energy
8. Sun
9. Tides
10. Moon
11. Pluto
12. Kuiper Belt
13. Black Hole
14. Saturn
15. In the Beginning
16. Earth
17. Mercury

Sufjan Stevens to amerykański wokalista, autor piosenek i instrumentalista. Rozgłos przyniósł mu concept album "Illinois" (2005) promowany singlem "Chicago". Tworzący alternatywną muzykę artysta na koncie ma siedem płyt, z których ostatnia to "Carrie & Lowell" z marca 2015 roku.źródło: megafon.pl
przysłano: 6 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca