Zola Jesus i jej nowe kajdany

Alternatywna artystka Zola Jesus zapowiedziała nową płytę "Okovi". Longplay ukaże się 8 września nakładem Sacred Bones, wytwórni, z którą wokalistka była związana na początku kariery.
Dzieło ma przypominać wczesne dokonania, z czasów gdy właśnie była związana ze Sacred Bones. - Będzie ciężko, mrocznie i odkrywczo - zapewnia. Za inspirację Zoli posłużyła m.in. przeprowadzka do Wisconsin, gdzie się wychowywała. "Okovi" oznacza kajdany. Pierwszym singlem jest "Exhumed", którego można posłuchać na YouTube.

Oto tracklista:
1. Doma
2. Exhumed
3. Soak
4. Ash. to. Bone
5. Witness
6. Siphon
7. Veka
8. Wiseblood
9. NMO
10. Remains
11. Half. Life

Pod pseudonimem Zola Jesus ukrywa się Amerykanka rosyjskiego pochodzenia - Nika Roza Danilova, która dorastała w Merrill, w stanie Wisconsin. Zafascynowana operą perfekcjonistka wśród swoich inspiracji wymienia między innymi Talking Heads, The Residents, Throbbing Gristle czy Swans. Przez dziennikarzy porównywana jest do najbardziej charyzmatycznych i ekscentrycznych wokalistek - Diamandy Galas, Siouxie Sioux czy Lisy Gerard.

Dorobek Zoli Jesus zamyka longplay "Taiga", który ukazał się w październiku 2014 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło