Muzyka

Yoko Ono współautorką "Imagine"

Amerykańskie stowarzyszenie The National Music Publishers Association planuje dodać Yoko Ono jako współautorkę kultowego "Imagine" Johna Lennona. W ten sposób ma zostać naprawione przeoczenie, do którego doszło 48 lat temu.
- Postawiłem sobie za punkt honoru, by nareszcie po 48 latach uznać Yoko Ono za współautorkę "Imagine", a tym samym przyznać jej związane z tym wynagrodzenie - mówi David Israelite, CEO stowarzyszenia NMPA.

W wywiadzie z 1980 roku przeprowadzonym przez BBC Lennon przyznał, że "Imagine" powinien być uznany za dzieło duetu Lennon-Ono. Jak tłumaczył, znaczna część piosenki, w tym tekst i koncepcja, były autorstwa Yoko.

- W tamtym czasie zachowywałem się samolubnie i po prostu nie zaznaczyłem jej udziału w powstaniu piosenki - mówił w rozmowie z 1980 roku John Lennon. Dodał również, że gdyby "Imagine" napisał razem z Davidem Bowie, to z miejsca zaznaczyłby, że to ich wspólne dzieło.

Yoko Ono i John Lennon stali się parą pod koniec lat 60. - ona była młodą artystką, a on członkiem The Beatles. Gdy zespół się rozpadł, Ono i Lennon razem zaczęli propagować idee pokoju. Doczekali się syna - Seana Lennona. Do dziś Yoko Ono dba o spuściznę po swoim mężu - zamordowanym w grudniu 1980 roku.

Dorobek Yoko Ono zamyka longplay "Take Me to the Land of Hell" z września 2013 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca