Muzyka

Supermodelka Małgorzata Bela w teledysku Sorry Boys

Zespół Sorry Boys zaprezentował teledysk do utworu "Miasto Chopina" z nominowanego do Fryderyka albumu Sorry Boys "Roma".
Główną rolę w teledysku do piosenki zagrała Małgosia Bela - supermodelka, aktorka, z wykształcenia pianistka. Pełna surowej ekspresji Bela przywołuje na myśl największe kobiece kreacje z filmów Romana Polańskiego. Klip można zobaczyć tutaj.

- Podczas pracy nad "Romą" często towarzyszył mi Chopin, jego muzyka, biografia, filmy o nim - opowiada wokalistka zespołu, Bela Komoszyńska. - W domu pojawiło się pianino nazwane Franciszek (na cześć drugiego imienia Chopina), które słychać od pierwszych dźwięków utworu. Tak Warszawa stała się scenografią do Miasta Chopina. Autorami wideoklipu są twórcy ze "Szkoły Teledysków". Widzimy w tym obrazie coś nieuchwytnego, co się wydarza raz na jakiś czas i sprawia, że jesteśmy w środku, w "sklepie z pamiątkami".

Longplay "Roma" ukazał się w listopadzie 2016 roku. Metaforyczna Roma stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. Wśród inspiracji artyści wymieniają Chopina, Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski czy tradycję gospel.

Warszawski zespół Sorry Boys zadebiutował w 2010 roku albumem "Hard Working Classes". Drugi longplay, "Volcano", miał premierę w listopadzie 2013 roku i znalazł się wysoko w wielu podsumowaniach płytowych roku. Siłą ich muzyki są hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie i głos Beli Komoszyńskiej.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca