Muzyka

Chris Cornell na płycie Johnny ego Casha

Dwóch nieżyjących muzyków na nowym albumieu W XXI wieku wszystko jest możliwe.
Chris Cornell jest jednym z artystów, których usłyszymy na nadchodzącym albumie z poezją Johnny'ego Casha. Dzieło nosi tytuł "Johnny Cash Forever Words: The Music", a jego pomysłodawcą jest syn legendy country, John Carter Cash. Zaprosił on rozmaitych muzyków, w tym wokalistę Soundgarden, do napisania muzyki do wierszy ojca. W projekcie udział wzięli Brad Paisley (od którego wszystko się zaczęło), a także Jewel, T-Bone Burnett i Kacey Musgraves. Cornell miał nagrać swoje partie przed śmiercią.

Data premiery na razie nie została ujawniona.

Chris Cornell zmarł w 17 maja, w wieku 52 lat. Wokalista dał się poznać za sprawą działalności w zespole Soundgarden, będącym czołowym przedstawicielem grunge'u. Grupa wydała jeden z najważniejszych rockowych albumów lat 90., "Superunknown" (1994). Ostatni longplay w dorobku kapeli to "King Animal" z 2012 roku.

Muzyk z powodzeniem prowadził też karierę solową. We wrześniu 2015 roku ukazała się jego ostatnia samodzielna płyta, "Higher Truth". Ponadto śpiewał w supergrupach Temple of the Dog i Audioslave.

Amerykanin nagrał piosenki do filmów "Casino Royale" ("You Know My Name"), "Kaznodzieja z karabinem" ("Nearly Forgot My Broken Heart"), "13 godzin: Tajna misja w Benghazi" ("Til the Sun Comes Back Around") i "Przyrzeczenie" ("The Promise").

Na tomik "Johnny Cash Forever Words: The Music" składa się 41 nieznanych wcześniej wierszy muzyka, które znaleziono po jego śmierci w 2003 roku. Najstarsze pochodzą z 1944 roku, gdy Johnny Cash miał zaledwie 12 lat. W książce znalazły się reprodukcje odręcznie zapisanych stron twórcy.

Johnny Cash zmarł 12 września 2003 roku. Podczas swojej muzycznej kariery wydał ponad 30 albumów i zdobył 11 Grammy. Wśród przebojów muzyka znalazły się m.in. utwory: "Folsom Prison Blues", "I Walk The Line", "Cry! Cry! Cry!" i "A Boy Named Sue". Tematem jego piosenek często było życie zwyczajnego człowieka, fani kochali go za niezwykły głos. Johnny Cash przyjaźnił się m.in. z Bobem Dylanem, który często podkreślał wpływ artysty na swoją twórczość.

W 2005 roku powstał film "Spacer po linie" z Joaquinem Phoeniksem i Reese Witherspoon, opowiadający o życiu i karierze legendy muzyki country.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca