Muzyka

Biegnij na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich z Varius Manx i Kasią Stankiewicz

Grupa Varius Manx z wokalistką Kasią Stankiewicz przygotowali hymn Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, które odbędą się we Wrocławiu.
Numer nosi tytuł "Biegnij" i zgodnie z założeniem ma "rozbudzać emocje, rozpalać ogień motywacji oraz dodawać otuchy i wsparcia".

- Ważne jest, aby cały czas działać, mieć wyznaczony cel i zmierzać do niego niezależnie od podszeptów świata zewnętrznego - mówi wokalista, Kasia Stankiewicz, która jest autorką tekstu. Nawołuje tym samym, aby nie poddawać się i walczyć z własnymi słabościami oraz od najmłodszych lat z determinacją rozwijać swoje pasje.

- Sport to nie tylko ruch i ćwiczenia...to współzawodnictwo tak potrzebne w rozwoju człowieka to pasja, która pozwala nam na marzenia...a czym byłoby nasze życie bez marzeń c - dodaje lider zespołu i kompozytor, Robert Janson. - Igrzyska w Polsce, we Wrocławiu... bądźmy z tego dumni.

Pod tym adresem można zapoznać się z utworem i klipem, który powstał m.in. na wrocławskiej Pergoli. W teledysku poza muzykami widzimy dzieci prezentujące wybrane dyscypliny sportowe będące w programie The World Games.

Zespół przygotował też anglojęzyczną wersję piosenki, "Run". Właśnie tę wersję zespół Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz wykona 20 lipca 2017 podczas ceremonii otwarcia X Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 na Stadionie we Wrocławiu.

Historia zespołu zaczęła się w 1990 roku, kiedy na rynku ukazała się pierwsza płyta, "The Beginning", która zapewniła grupie grono wiernych fanów. Wydane w kolejnych latach albumy "Emu", "Elf", "Ego", "End" zyskały status wielokrotnie platynowych oraz szereg nagród m.in. Grand Prix w Sopocie, 6 Fryderyków czy wygraną na Festiwalu w Karlshamn. Warto zaznaczyć, że Vaius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony brylantową płytą, nagrodą za największą liczbę zdobytych złotych i platynowych płyt.

Kasia Stankiewicz była wokalistką zespołu w latach 1996-2000. W 2015 znów dołączyła do formacji.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca