Muzyka

"Dunkierka": muzyka do odsłuchania w sieci

Studio Warner Bros. przedstawiło pierwszy utwór z muzyki skomponowanej przez Hansa Zimmera do "Dunkierki" Christophera Nolana.
Kompozytorzy często bywają zapraszani do współpracy już na jednym z końcowych etapów produkcji filmowej. Christopher Nolan nie czekał tak długo i już na samym początku realizacji "Dunkierki" odezwał się do Hansa Zimmera. Nie po raz pierwszy zresztą - temat muzyczny do ich wcześniejszego wspólnego projektu, "Interstellar", Zimmer napisał na podstawie zaledwie jednej strony, na której reżyser opisał relację ojca i syna. Kompozytor nie znał fabuły, ani nawet gatunku.

Szczegóły pracy nad muzyką do "Dunkierki" zapewne dopiero poznamy. Na razie możemy posłuchać utworu "Supermarine", którego krótkie fragmenty pojawiały się już w zwiastunach dramatu wojennego. Teraz całe nagranie trafiło na YouTube.

Przypomnijmy, że fabuła "Dunkierki" inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej, gdy żołnierze alianccy mieli stawić czoła dwukrotnie większym siłom nazistów. Na przełomie maja i czerwca 1940 roku ewakuowano z Dunkierki 338 tysięcy żołnierzy brytyjskich, francuskich i belgijskich.

- Film jest przedstawiany z trzech punków widzenia - wyjaśniał wcześniej Nolan. - Z powietrza (samoloty), z lądu (na plaży) oraz z morza (ewakuacja marynarki). - Dla żołnierzy wydarzenia dzieją się w różnym porządku chronologicznym. Na plaży niektórzy utknęli na tydzień, na wodzie wszystko trwało maksimum jeden dzień, a lecąc do Dunkierki miało się paliwa na godzinę. Stąd skomplikowana konstrukcja, chociaż sama historia jest bardzo prosta.

W obsadzie znaleźli się Tom Hardy (powietrze), Mark Rylance i Cillian Murphy (morze) oraz Fionn Whitehead i Harry Styles (ląd). Ponadto zobaczymy Jacka Lowdena, Aneurina Barnarda i Kennetha Branagh.

Christopher Nolan kręcił na podstawie własnego scenariusza. Premiera, także w Polsce, planowana jest na 21 lipca 2017 roku. Dzieło pokazywane będzie w kinach IMAX

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca