Muzyka

Muzyka Narodów - Rosja - Alexandr Maceradi

06 sierpnia 2017 (niedziela)

Miejsce: Amfiteatr (Muszla Koncertowa), Park Miejski im. F. Kachla, Bytom, woj. śląskie
Godzina rozpoczęcia: 16:00
  • Bilet - wstęp wolny

Alexandr Maceradi urodził się na Krymie. Wyższe wykształcenie muzyczne (studiował gitarę klasyczną)zdobył we Władywostoku. Przepracował dziewięć lat na Dalekim Wschodzie, na Sachalinie i Kamczatce, jako wykładowca w szkołach muzycznych. Następnie po powrocie  w rodzinne strony, uczył (gitary klasycznej) w Liceum Sztuki i Umiejętności w Kerczu na Krymie. W Polsce znany jest nie tylko jako muzyk wokalista, ale także niezrównany gawędziarz i animator kultury. Jego repertuar to przede wszystkim rosyjskie romanse, utwory Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma, Jurija Łozy oraz tradycyjna muzyka ludowa. Obdarzony niezwykle ciepłym, ujmującym głosem  z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę rosyjskiej duszy.   

Od kilku lat własne utwory pisze w języku polskim. W lutym 2007 roku wydał swoją pierwszą w Polsce płytę „Rosyjskie Ballady i Romanse”.

 

Alexandr Maceradi –  Najpiękniejsze romanse i ballady rosyjskie: pieśni Bułata Okudżawy – „Modlitwa”, Włodzimierza Wysockiego „Konie”, „Dzwoneczek”, „Kalinka”, „Serce na śniegu”, „Stienka Riazin – „Wołga,Wołga”, „Serce” piosenka z filmu „Świat się śmieje”, „Oczy czarne”, „Brodiaga”.

 

Wstęp wolny.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca