Natalia Moskal - "Songs of Myself"!

Natalia Moskal – wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka. Muzyka, którą tworzy to ogólnie pojęty electro pop ze sporą dawką alternatywy.

 

W 2014 roku artystka rozpoczęła współpracę z Bartoszem oraz Markiem Dziedzicami, cenionym kompozytorami i producentami płyt. Wspólnie skomponowali utwór „Foreign Stranger” oraz "Michelle". Piosenki wyprodukował młody producent z Lublina, Łukasz Maron.

 

Teledysk do utworu „Foreign Stranger” zakwalifikował się na festiwale filmowe „Paris Music Video Underground” oraz „Roma DOC.” Piosenka znalazła się również na liście przebojów Euro Indie Music Chart i jest emitowana w ponad 60 krajach na całym świecie.

 

W grudniu 2016 Natalia wraz z zespołem (Łukasz Maron, Mikołaj Gąsiewski, Patryk Walczak) odbyła trasę koncertową po kilkunastu miastach we Włoszech, którą rozpoczęli w Mediolanie.

 

19 maja 2017 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Natalii Moskal - ,,Songs of Myself”. Inspiracją przy tworzeniu krążka stały się elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90. Oprócz syntezatorów, w kompozycjach pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte.

 

W ramach promocji albumu Natalia pojawiła się w takich programach, jak Pytanie na Śniadanie, Dzień Dobry TVN, Kulturalni.pl, Halo Polonia, Teleexpress oraz w radiach: Polskie Radio Czwórka, Polskie Radio Trójka, Radio Lublin, i inne.

 

27. maja zagrała koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych, a 15 czerwca odbył się premierowy koncert w lubelskim ,,Podwórku”.

 

Natalia jest także tłumaczką. W 2016 roku ukazał się zbiór opowiadań Ester Singer Kreitman „Rodowód”, który Natalia przełożyła z języka angielskiego. Wydawcami książki są: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz Fame Art. 

 

Natalia Moskal na Facebooku

Natalia Moskal na Instagramie

 

 

Songs of Myself to pierwszy longplay Natalii Moskal. Album ukazał się 19 maja 2017 roku i promuje go singiel Better Man, do którego powstał także teledysk. Inspiracją przy tworzeniu płyty były elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90-tych, co nadało całości elektro-popowego charakteru. Autorką wszystkich tekstów na płycie jest Natalia Moskal. Za aranżację i produkcje, a także współkompozycje odpowiada Łukasz Maron. Wydawcą albumu jest Fame Art.

 

Płyta Songs of Myself to debiutancki album Natalii Moskal stworzony przy współpracy z producentami - Łukaszem Maronem który zaaranżował i wyprodukował wszystkie utwory, oraz braćmi Markiem i Bartoszem Dziedzicami,. Twórczość Natalii można określić jako alternatywny electro-pop. Inspiracją  przy tworzeniu albumu stały się elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90. Oprócz syntezatorów, w kompozycjach pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte.

 

Tworząc płytę skupiłam się na tym, o czym chcę śpiewać. Zarówno jako wokalistka jak i początkująca tłumaczka koncentruję się  na słowie. Ostatnio sporo czasu poświęciłam Ester Singer Kreitman przekładając jej prozę. Obcując m.in. z jej opowiadaniami, nieustannie wybrzmiewały we mnie historie silnych i nietuzinkowych kobiet, które są wierne własnej intuicji i ufają swoim wyborom. Bardzo mi to imponuje, dlatego starałam się dać temu wyraz w moich piosenkach, ubarwiając je czasami wątkami autobiograficznymi – mówi Natalia Moskal.

 

Tytuł albumu Songs of Myself został zaczerpnięty od słynnego pisarza amerykańskiego – Walta Whitmana, który propagował w swojej książce „A song of myself” ideę „trust thyself”, czyli ufaj sobie.

 

 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło