Muzyka

"Dzień świra" - musical: zobacz nową wersję "Modlitwy Polaka"

W te wakacje na wybranych scenach w całej Polsce oglądać można nową, musicalowo-operową wersję kultowego już filmu Marka Koterskiego - "Dzień świra". W sieci obejrzeć można nową "Modlitwę Polaka".
15 lat po premierze kinowej tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego (na ekranie grał go Marek Kondrat) powraca w wersji scenicznej jako "Dzień świra opera/musical". W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie mogą odnaleźć wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze. W głównej roli występuje Maciej Miecznikowski. Partnerują mu m.in. Joanna Kołaczkowska, Wojciech Solarz, Joanna Pałucka i inni.

W widowisku wyprodukowanym przez Music Company i Sztukotekę, oryginalny tekst pierwowzoru jest prezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej.

Na facebookowym profilu spektaklu - w tym poście - obejrzeć można nową wersję słynnej "Modlitwy Polaka".

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia. Szczegółowe informacje o widowisku (w tym daty i miejsca występów) można znaleźć na tej stronie.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca